Kategoriler

FlexEnable, 4.7″ Büyüklüğünde LCD Bilekliğini Duyurdu

İngiltere merkezli FlexEnable firması giyilebilir teknolojiler alanında 4.7 inç büyüklüğünde ve LCD ekrana sahip akıllı bilekliğini duyurdu.

İngiltere merkezli FlexEnable firması giyilebilir teknolojiler alanında 4.7 inç büyüklüğünde ve LCD ekrana sahip akıllı bilekliğini duyurdu.

Hala gelişmekte olan giyilebilir teknolojiler sektöründe günümüzde genellikle akıllı saatlerin daha yaygın bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Her geçen gün gelişmekte olan bu alanda firmalarda yeni ürünleri ve yeni inovasyonlarını denemeye bile başladılar. Bu yeniliklerin arasına FlexEnable firması bir yenisini daha ekliyor. Firmanın tanıtımını yaptığı yeni cihaz bükülebilir bir ekranla karşımıza çıkıyor. Şu an için bileğe takılması için tasarlanmış olan bu cihazın ilerleyen zamanlarda ne şekillerde kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak bir akıllı saatten çok daha fazlasını sunacağına düşünüyorum.

Şirketin tepe yöneticisi “Paul Cain” tarafından yapılan açıklamada giyilebilir teknolojilere ve bükülebilir ekranların hayatımıza girmesinin çok uzak olmadığı ve 2017‘nin yaz aylarında piyasaya çıkacağı belirtildi. Ayrıca bu prototipte OLCD (Organic Liquid Crystal Display) adındaki plastik transistörlerin kullanıldığını da sözlerine ekledi. Yapılan bu açıklamanın ardından herkesin aklına tek bir soru geliyor. Acaba bu cihazın güç tüketimi nasıl olacak? Firma bu soru için de LCD’nin yapabildiği her şeyi aynı enerji tüketimi ile yapabilen bir teknoloji üzerinde düşündüklerini ve en sonunda OLCD teknolojisinde karar kıldıklarını açıkladı. Bu teknoloji sayesinde ise cihazların bükülmeye karşı dayanıklılık sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

Cihaz hakkında daha fazla detaya sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki YouTube penceresinden ilgili videoya göz atabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
Donanım · Giyilebilir · Haber · Mobil