Kategoriler

Galaxy S6 Edge’in Maliyeti Ortaya Çıktı

Samsung, geçtiğimiz ay yeni telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge‘i tanıtmıştı. Telefonlar, pek çok kişinin dikkatini çekmiş ve oldukça beğenilmişti. Ekranının iki yanı da kıvrımlı olan Galaxy S6 Edge ise, kullanıcıların dikkatini daha çok çekmişti; hem olumlu, hem de olumsuz anlamda.

Telefonu inceleyenler arasında bu telefonun son derece “farklı” olduğunu söyleyen de vardı; bu tasarımı gereksiz bulanlar da. Darbeye dayanıklılığı konusunda şüpheye düşen kullanıcıların sayısı da oldukça fazlaydı. Ancak kimse bu telefonun Samsung’a olan maliyetini konuşmamıştı; konuşanlar varsa da seslerini duyuramamışlardı. Cihazın maliyeti, sonunda ortaya çıktı. Görülen o ki Samsung, bu telefondan çok da kâr etmiyor.

IHS’nin tahmminlerine göre Galaxy S6 Edge’in vücuda getirilmesi (64GB’lık model için) tam 290$. Bu, 128GB’lık iPhone 6 Plus’tan bile daha yüksek bir rakam (263$). Fiyatın bu denli yüksek olmasının en büyük nedeniyse, tahmin edebileceğiniz üzere kıvrılmış tasarıma sahip AMOLED ekran. Onun haricinde Exynos işlemci, 3GB DDR4 bellek ve yüksek hızlı flash bellek de fiyatı yüksek diğer bileşenler arasında yerini almış.

Bu fiyata patent lisans ücretleri, geliştirme sürecinde harcanan paralar ve diğer harcamalar da dahil değil. Tüm bunlar da eklenince, Samsung’un Galaxy S6’dan o kadar da kâr edemeyeceğini (ki telefonun fiyatı da oldukça yüksek) tahmin etmemek elde değil.

Hakkında şuradan detaylı bilgi alabileceğiniz telefonun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Buyrun!

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon