Apple iWatch Bu Sefer Geliyor (Gibi) Apple iWatch Bu Sefer Geliyor (Gibi)
Geçtiğimiz günlerde San Fransisco Moscone Center‘da gerçekleştirilen WWDC, Apple‘ın yazılımcı hayranlarını oldukça mutlu edecek gelişmelere sahne olmuştu. Fakat yeni iPhone’lar veya yepyeni bir iWatch... Apple iWatch Bu Sefer Geliyor (Gibi)

Geçtiğimiz günlerde San Fransisco Moscone Center‘da gerçekleştirilen WWDC, Apple‘ın yazılımcı hayranlarını oldukça mutlu edecek gelişmelere sahne olmuştu. Fakat yeni iPhone’lar veya yepyeni bir iWatch duyurusu bekleyenler hayal kırıklığına uğramışlardı.

Gerçi Apple’ın WWDC’de bu cihazlardan herhangi birini tanıtmayacağı belliydi, ancak yine de “Bi ihtimal…” diye etkinliği takip edenler vardı kuşkusuz. Yeni muhtemel iPhone‘lar ve iWatch hakkında bolca şey yazılıp çizilmeye devam ediyor; ancak bizim şu anki konumuz iWatch.

Japon yayın organı Nikkei‘nin haberine göre iWatch kesin geliyor. Ekim ayında tanıtılması beklenen cihaz, habere göre kavisli OLED ekrana, sağlık takip özelliklerine (uyku takibi, yakılan kaloriler, kandaki glikoz ve oksijen oranları tabkibi vs.) ve iOS 8 işletim sistemine sahip olacak. Apple, iWatch’un bu özelliklerinden faydalanmak için Nike ile birlikte çalışıyor (Nike, Fuelband‘i iptal etmişti hatırlarsanız. Bu konuyla bir ilgisi var mıdır bilemiyoruz tabi).

WWDC‘de tanıtılan Health uygulaması ve Nikkei‘nin bugüne kadar yaptığı Apple haberlerinde (özellikle de ürün çıkış tarihleri konusunda) pek şaşırmaması, haberin doğruluğu konusunda umutlanmamız için haklı sebeplerimiz.

iWatch’un neye benzediğiyse hâlâ bilinmezliğini koruyan bir konu. Tanıtılırsa onu da göreceğiz artık.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.