Kategoriler

Google Glass İçin Artırılmış Gerçeklik Oyunları Geliyor

Google Glass İçin Artırılmış Gerçeklik Oyunları Geliyor

Artırılmış gerçeklik projeleri geliştiren Blippar firması, şimdi elini Google Glass’a attı.

Akıllı gözlük Glass’ın yetenekleri arasında mesaj atmak, fotoğraf ve video çekmek, arama yapmak var. Ama şimdiye kadar artırılmış gerçeklik (augmented reality) uygulamaları henüz yoktu. İşte Blippar bu cihazın yüksek potansiyelinin bir kısmını gerçeğe dönüştürmeye çalışıyor.

Blippar’In ilk Glass artırılmış gerçeklik uygulaması, Fruit Ninja benzeri bir oyun olacak. Tanıtımı yapılan oyunda, Google Glass’da uygulamayı çalıştırıp oyun posterine bakıyorsunuz ve suratınıza doğru gelen meyveleri keserek engellemeye çalışıyorsunuz. Bir diğer tasarımda olan uygulama ise, bakış açınıza giren asteroidleri patlatma üzerine. Bunun için de Glass sapının üzerindeki buton, asteroidlere ateş etmek için kullanılıyor.

Google Glass İçin Artırılmış Gerçeklik Oyunları Geliyor

Henüz ilk denemelerde basit bir şeyler olması çok normal. Ama bu oyunlar Google Glass ile yapılabilecekleri hayal etmek için ilk adımları oluşturuyor. Aşağıda Blippar’ın gelecekte olabileceklerle ilgili konsept videosunu izleyebilirsiniz. Ayrıca firmanın sitesinden yaptıkları her türlü ilginç artırılmış gerçeklik projesi hakkında bilgi alabilirsiniz, buraya tıklamanız yeterli.

Eğer arada atladıysanız hatırlatalım, Google’ın bir diğer ilginç projesi de kartondan sanal gerçeklik gözlüğü. Buraya tıklayıp nasıl bir şey olduğunu görebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Giyilebilir · Haber · Mobil · Oyun Haberleri · Oyun ve Uygulama