Kategoriler

Google Play, Freemium Oyunlar ve Uygulamalarla Ayakta

Akıllı cihazlar için uygulama mağazalarında yüzbinlerce ürün var ama en çok hangisi kazandırıyor dersiniz? Freemium uygulamalar.

Mobil alandaki en büyük araştırma firmalarından App Annie’nin raporuna göre, Google Play’in kârının %98’i Freemium oyunlar ve uygulamalardan geliyor. Mayıs ayı için sunulan rapor, uygulama mağazaları için bu tür uygulamaların ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar nitelikte.

Freemium kavramı ismini bedava (Free) ve paralı (Premium) kavramlarının karışımından almış. Bu tür uygulamalar oyun veya farklı işler için kullanılan programlar olabilir. İlk bakışta Freemium uygulamaları indirmek bedava ama eğer indirdiğiniz oyun içinde farklı seviyelere geçmek, yeni karakterler veya özelllikler açmak istiyorsanız, oyun içinden para verip bunları açabiliyorsunuz.

Kullanıcılara bir nevi önce deneme fırsatı veren Freemium uygulamalar, Google Play mağazasının toplamda 1.5 milyon uygulaması içinde en çok parayı getiren türde içeriğini oluşturuyor. Bunların bir çoğu da oyunlardan oluşuyor. 2014’ün ilk çeyreğinde, Google Play’in kârının %90’ı oyunlardan gelmiş.

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Mobil · Oyun ve Uygulama