HERE’ın Satışı Hakkında Yeni Detaylar HERE’ın Satışı Hakkında Yeni Detaylar
Nokia‘nın sevilen haritalar servisi HERE‘ın satışı hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Gelen yeni detaylara göre, haritalar servisini almaya en yakın firma UBER. San Fransisco... HERE’ın Satışı Hakkında Yeni Detaylar

Nokia‘nın sevilen haritalar servisi HERE‘ın satışı hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Gelen yeni detaylara göre, haritalar servisini almaya en yakın firma UBER. San Fransisco merkezli firma, gelen bilgilere göre Nokia’ya 3 milyar dolarlık bir teklif sunmuş durumda. Bunun da HERE için, son derece önemli; Nokia için de yeterli bir rakam olduğu söyleniyor.

Ancak daha önce de haberini yaptığımız üzere, servisin alıcısı çok. Audi, BMW, Mercedes-Benz, Yahoo, Microsoft, Baidu, Amazon, Apple, Alibaba… Facebook’un da adı geçiyordu; ancak firma, geçtiğimiz günlerde HERE’ın mobil site ve Android uygulamalarında kullanılmasına dair Nokia ile bir anlaşmaya vardı. Kısacası Facebook, çözümü bu şekilde bulmuş ve olası bir satın alımdan vazgeçmiş gibi görünüyor.

Psst! Okudun mu?: BLOG: Şu Anda Sıfırını Satın Alabileceğiniz 5 Efsanevi Nokia Modeli

Nokia’nın, Apple’ın kapısını 3.2 milyar dolar için çaldığı da gelen bir diğer bilgi. Ancak Facebook haberi haricinde, bunların hepsi birer söylenti niteliğinde şimdilik; ki Apple, 3.2 milyar dolara HERE’ı alırsa, tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştirmiş olacak. Bunu da bir dipnot olarak burada bırakalım.

Finli dev, yeniden yapılanma sürecini henüz tamamlamış değil ve HERE da, bu süreç dâhilinde gidici gibi görünüyor. Söylentiler arasında Nokia’nın, HERE’ı satacağı firmayı Haziran’a kadar açıklayacağı ve anlaşmanın da Alcatel-Lucent satın alımının tamamlanmasından önce bitirileceği de var.

Bekleyip göreceğiz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.