HP’den Eski Tarzda Bir Akıllı Saat: MB Chronowing HP’den Eski Tarzda Bir Akıllı Saat: MB Chronowing
Akıllı saat / akıllı bileklik çılgınlığı kısa sürede durulmayacak, anladık. Her gün bir firmadan akıllı giyilebilir haberi gelmeye başladı baksanıza. Bu seferki konumuz da... HP’den Eski Tarzda Bir Akıllı Saat: MB Chronowing

Akıllı saat / akıllı bileklik çılgınlığı kısa sürede durulmayacak, anladık. Her gün bir firmadan akıllı giyilebilir haberi gelmeye başladı baksanıza. Bu seferki konumuz da HP’nin yeni akıllı saati.

Moto360, LG G Watch R gibileri gibi dairesel bir saat bu; ancak işleyiş olarak onlardan biraz farklı. Aslına bakılacak olursa ürün, günümüz akıllı saattinden ziyade dairesel/analog görünümlü bir dijital saate daha çok benziyor. Ancak oldukça güzel göründüğünü söylemeliyiz.

MB Chronowing ismini taşıyan saat, kendi işletim sistemini kullanıyor ve ekranı çift renkli. iOS ve Android işletim sistemleriyle tam uyumlu olan ürün, moda tasarımcısı Michael Bastian ile birlikte geliştirilmiş. Peki bu saat neler yapabiliyor?

fragtist-hp-chronowing

Birincisi, müziğinizi direkt olarak kolunuzdan kontrol edebiliyorsunuz. Bunun haricinde e-posta/kısa mesaj, takvim ve alarm gibi çeşitli bildirimleri ve hava durumu görebilmeniz de mümkün. Farklı kasa/kordon renklerine sahip olan ürünün, oldukça şık göründüğünü söylemeliyiz. Ancak İsviçre yapımı bir otomatik saat kadar şık değil, böyle de bir şey var (ki zaten hiçbir akıllı saat bir otomatik saat kadar şık olamaz).

7 Kasım’da Gilt.com‘dan satın alınabilecek olan ürün, deri/plastik/örgü kordon + gümüş kasa ve timsah derisi kordon + füme/siyah kasayla geliyor. Bu modellerden ilki 349$, ikincisiyse 649$ olacak MB Chronowing‘in. Haberiniz olsun.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.