Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate Xs Satışa Çıkıyor Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate Xs Satışa Çıkıyor
Katlanabilir telefon HUAWEI Mate Xs, 8 Nisan 2020 tarihinde HUAWEI Online Mağazası’nda satışa sunulacak. Ayrıntılar haberimizde. Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate Xs Satışa Çıkıyor

Katlanabilir telefon HUAWEI Mate Xs, 8 Nisan 2020 tarihinde HUAWEI Online Mağazası’nda satışa sunulacak.

HUAWEI Mate Xs, mekanik menteşe tasarımı ile etkinleştirilen 8 inç dışa katlanan ekranla FullView deneyimi sunuyor. Telefon, ilk olarak HUAWEI Mate X’te yer alan Falcon Wing tasarımıyla geliyor.

Cihaz, katlanmış haliyle 6,6 inç ana ekrana ve 6,38 inç ikincil ekrana sahip bir çift ekranlı akıllı telefon moduna geçiyor. Açıldığında ise 8 inçlik bir tablet haline geliyor.

HUAWEI Mate Xs, katlanabilir form faktörü için tasarlanmış Flying Fish Fins Soğutma Sistemi içeriyor. Bu soğutma sistemi, mikroskobik yarıklara sahip esnek grafenden üretilmiş durumda. Özellikle cihazın ince form faktörü için tasarlanan 5G anten sistemiyse istikrarlı bir bağlantı vaat ediyor.

5G bağlantı

HUAWEI Mate Xs’in Kirin 990 5G’den güç alıyor. SoC, 2,86 GHz’lik iki özel Cortex-A76 çekirdeği, iki büyük özel Cortex-A76 çekirdeği ve dört küçük Cortex-A55 çekirdeği içeren sekiz çekirdekli bir CPU içeriyor.

Grafik işlemeyse 16 çekirdekli Mali-G76 GPU tarafından gerçekleştiriliyor. Yapay zeka iş talepleri de HUAWEI’nin Da Vinci mimarisi üzerine inşa edilen NPU tarafından destekleniyor.

Kirin 990 5G SoC entegre bir 5G modem içeriyor. Böylece 2G, 3G, 4G ve 5G NSA ve SA destekleniyor. SoC, tam 5G spektrumunu ve 5G + 4G Çift SIM Kart Bekleme modunu da destekliyor.

Yeni 5G’li Nokia 8.3 ile 4 Yeni Nokia Telefon Tanıtıldı!

Kamera

Telefonda, kenar çubuğu boyunca dikey bir diziye yerleştirilen SuperSensing Leica Quad Kamera sistemi bulunuyor. Bu sistem 40 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera ve 3D Derinlik Algılama Kamerası içeriyor. Kamera sistemi, süper sabit çekimler ve 30X’e kadar hibrit zoom için OIS ve AI Görüntü Sabitleme kombinasyonunu destekliyor. Yeni kamera seti 204800’e kadar ISO desteği de sunuyor.

Kullanıcılar, cihazı tersine çevirerek ikincil ekranı selfie çekimleri için kullanabiliyorlar.

Windows & Android

HUAWEI Mate Xs’in kat yeri, kenar çubuğundaki bir düğmeyle isteğe bağlı olarak açılabilen fiziksel bir kilit ile sabitlenebiliyor.

Katlanabilir telefon, iki uygulamanın yan yana görüntülenmesini ve birbiriyle etkileşim kurmasını sağlayan Çoklu Pencere özelliğini destekliyor. Metin, resim ve belgeler kolay bir şekilde aktarılıyor.

Ekranın altında bulunan bir dock, kullanıcılara hızlı başlatma için uygulamalar atamalarını sağlayan bir alan yaratıyor. İki uygulama aynı anda açık olduğunda, kullanıcılar Yüzen Pencere özelliğini kullanarak üçüncü bir uygulamayı başlatabiliyor.

Cihaz aynı zamanda HUAWEI’nin Multi-screen Collaboration (Çoklu Ekran Paylaşımı) özelliğini de destekliyor. Bu özellik Windows ve Android cihazlar arasındaki sınırları ortadan kaldırıyor. Bu özellikle kullanıcılar HUAWEI Mate Xs ve HUAWEI MateBook arasında kolayca dosya transferi yapabiliyor ve iki sistemi tek ekrandan kontrol edebiliyor.

Samsung Galaxy A51 İncelemesi | S20 Görünümlü Ama Uygun Fiyatlı