Huawei, Türkiye Tablet Pazarının Lideri Oldu! Huawei, Türkiye Tablet Pazarının Lideri Oldu!
Türkiye’de tablet pazarına hızlı bir giriş yapan Huawei, yaklaşık bir sene içinde pazar liderliğine yükseldi. Huawei, Türkiye Tablet Pazarının Lideri Oldu!

Türkiye’de tablet pazarına hızlı bir giriş yapan Huawei, yaklaşık bir sene içinde pazar liderliğine yükseldi.

Analiz kuruluşu GfK’nın verilerine göre firma, bir yıldan kısa bir süre içinde tablet segmentindeki pazar payını yüzde 18’e kadar yükseltti.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu kategorideki hedefimiz, dünyanın en iyi tablet üreticisi olmak. Yenilikçi yapımız, tüketici memnuniyeti konusundaki hassasiyetimiz ve özellikle Ar-Ge’ye verdiğimiz önemle birçok alanda önemli başarılara imza attık.

Ürünlerimiz için stratejimizi geliştirirken demografik gruplar oluşturuyoruz. Tüm ürün segmentlerinde aynı çalışma prensiplerini ve yenilikçi yaklaşımı koruyoruz. Ürünlerin kullanım alanlarına ve kullanıcı gruplarına göre inovasyon odaklı fikirler de geliştiriyoruz. Tablet kategorisinde Türkiye’de yeni bir marka olmamıza rağmen, neredeyse bir yıl gibi kısa bir sürede liderliği elde etmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Huawei, Haziran 2019 itibarıyla pazarda en çok tablet satışı gerçekleştiren marka oldu. Nisan 2019’da yüzde 11’lik pazar payıyla Türkiye pazarında büyük ölçüde ses getiren üretici, 3 ay içinde 7 puanlık bir artışa imza attı.

Pop-up Kameralı Huawei Y9 Prime 2019 Türkiye’de Satışa Çıktı