iPhone 6S’in Teknik Özellikleri Sızdırıldı! iPhone 6S’in Teknik Özellikleri Sızdırıldı!
9 Eylül'de tanıtılması beklenen yeni iPhone 6S'in özellikleri, İsviçreli bir kullanıcının Instagram'de paylaştığı Geekbench 3 görseli ile sızdırıldı. iPhone 6S’in Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

9 Eylül’de tanıtılması beklenen yeni iPhone 6S’in özellikleri, İsviçreli bir kullanıcının Instagram’de paylaştığı Geekbench 3 görseli ile birlikte sızdırıldı. Şimdi gelin, sızdırılan özelliklere birlikte bakalım.

Görselin doğruluğu konusunda elbette kesin bir bilgi yok; ancak biz, doğru olarak kabul edip yorumumuzu ona göre yapacağız. Aşağıda da görebileceğiniz söz konusu görsele göre yeni iPhone 6S, iOS 9 işletim sistemi, 2.0GHz hızında çalışan A9 SoC ve 1GB bellekle gelecek. Burada kafa karışıklığı yaratan, bellek miktarı. Neden mi?

fragtist-haber-iphone-6s-ram

Daha önce KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, her iki iPhone’un da 2GB LPDDR4 bellekle geleceğini açıklamıştı (ki Kuo’nun güvenilir bir kaynak olduğu biliniyor). Bu da, 1GB LPDDR3 bellekli iPhone 6 / 6 Plus’a göre büyük bir sıçramaydı. Ancak son çıkan bu görsel, suyu iyice bulandırdı diyebiliriz. Apple’ın yıllardır izlediği stratejiye göre kulağa en mantıklı gelen, firmanın 1GB LPDDR4 bellek kullanacak olması… Ancak ortada herhangi bir şey olmadığından şimdilik ne desek erken.

Tasarım olarak iPhone 6 ailesiyle aynı çizgide bulunacak olan yeni iPhone’lar hakkında konuşulan diğer özelliklere şuradan ulaşabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.