LG’nin Yeni Çipseti Nuclun 2 Göründü! LG’nin Yeni Çipseti Nuclun 2 Göründü!
Nuclun 2 ile yapılan testler sonucunda ortaya çıkan sonuçta yeni ürünün puanları yüksek durumda. LG’nin Yeni Çipseti Nuclun 2 Göründü!

Söylentilere göre LG tarafından geliştirilen Nuclun’un ikinci nesil versiyonu olan Nuclun 2 ile yapılan testler sonucunda ortaya çıkan sonuçta yeni ürün, Exynos 7420’den çok daha fazla puan elde etmiş durumda.

Nuclun 2 yongaseti, Exynos 7420 yongasetini performans olarak geride bırakmış olacak. Sızdırılan görsellerde Nuclun 2 yongaseti Geekbench tek çekirdek performansında 1796, çoklu çekirdek performansında ise 5392 skor aldığı görülüyor.

Exynos 7420 yongaseti ise 1486 ve 4970 olarak skor almış durumda, ayrıca Nuclun 2’yle ilgili bazı özellikler de ortaya çıktı. 16 nm FinFET üretim süreciyle üretilecek yonga setinde, LG, mevcut ARM mimarisinin en güçlü çekirdeği 2.1GHz ve 1.5 GHz saat hızlarında çalışan 4’er çekirdekli Cortex-A72 kullanıyor. Henüz resmi olarak piyasada olmayan çekirdek için ilk değerlendirme testleri oldukça olumlu yorumlar alıyor.

Nuclun 2 yongasetinin ilk olarak hangi modelde boy göstereceğine dair bir bilgi yok. Ancak amiral gemi seviyesinde karşımıza çıkacağı yönende tahminler mevcut. Bu bakımdan LG’nin G4 Pro, G4 Note veya G5 modelleri ihtimal dahilinde oluyor.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.