Luxottica ve Intel’den İşbirliği Luxottica ve Intel’den İşbirliği
Günler geçtikçe Intel’in, giyilebilir teknolojiler camiasında yeni bir adım daha attığını görüyoruz. Firma, bu amaçla gerçekleştirdiği çeşitli işbirliklerini art arda patlatıyor. En son geçtiğimiz... Luxottica ve Intel’den İşbirliği

Günler geçtikçe Intel’in, giyilebilir teknolojiler camiasında yeni bir adım daha attığını görüyoruz. Firma, bu amaçla gerçekleştirdiği çeşitli işbirliklerini art arda patlatıyor. En son geçtiğimiz gün Google Glass’a güç vereceği belirtilen Intel, bu sefer de gözlük markası Luxottica ile bir beraberliğe gideceğini açıkladı.

Luxottica ve Intel’in geliştireceği gözlüklerin neye benzeyecekleri ve ne gibi özelliklere sahip olacakları henüz belirsizliğini koruyor. Ancak bilinen bir şey var ki, “sınırları zorlayacağı” söylenen bu gözlükler tasarımdan da ödün vermeyecekler. Yani sırf akıllı diye, gözümüze kalas gibi bir şey takmayacağız.

Bu birlikteliğin meyvelerini, gelecek sene içerisinde alacağımız da firmalar tarafından açıklanmış durumda. Intel CEO’su Brian Krzanich, konuyla ilgili “Luxottica Grubu ile yaptığımız anlaşmayla, iki ekosistemi bir araya getireceğiz. Intel’in silikon ve yazılım konusundaki deneyimi ile Luxottica’nın tasarım anlayışı ve müşteri ekspertizi, ortaya sınırları zorlayan ürünler çıkmasını sağlayacak.” açıklamalarında bulunmuş. Luxottica CEO’su ise, bu birliktelik sonucunda akıllı, güzel ve fonksiyonel ürünlere imza atacaklarını belirtmiş.

O değil de 2015’te giyilebilir teknolojilerden daha fazla konuşuyor olacağız, orası kesin.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.