Microsoft Satın Almalara Doymuyor! Microsoft Satın Almalara Doymuyor!
Microsoft, bir firmayı daha satın almak için harekete geçti. Peki firmanın satın almayı düşündüğü firma, Microsoft'a nasıl katkı sağlayacak? Tıklayın! Microsoft Satın Almalara Doymuyor!

BlackBerry’nin yıllardır eski güzel günlerini aradığı bir gerçek. Son olarak şu haberimizde, firmanın son durumundan bahsetmiştik hatırlayacak olursanız.

Uzun zamandır sıkıntılı zamanlar geçiren BlackBerry’nin satılacağı konusu da gündemden bir türlü düşmüyor. Son zamanlarda teknoloji basını bir yandan HERE’ın, diğer yandan da BlackBerry’nin yeni sahibini merakla bekliyor diyebiliriz. HERE hakkında ortaya çıkan son söylentileri şuradan alabilirsiniz; biz BlackBerry’ye geri dönelim.

microsoft-lumia-640

Satın alımdan sonra “Nokia Lumia” markası, “Microsoft Lumia” olarak değiştirilmişti.

Kulaktan kulağa dolaşan bilgilere göre Kanadalı firmanın alıcısı çok. Xiaomi, Huawei, Lenovo… Hatta takip ediyorsanız biliyorsunuzdur; bir ara Facebook ve Samsung’un da ismi geçmişti. İşte bu söylentilere eklenen bir diğer firma, Microsoft oldu. Henüz geçtiğimiz yıllarda Nokia’nın mobil departman ve servisler kısmını satın alan firma, Finli devin patentlerini de 10 yıllığına kiralamıştı.

Gelen bilgilere göre Microsoft, BlackBerry’yi satın almak için 7 milyar dolarlık bir teklife hazırlanıyor. Microsoft’un, Nokia’nın ardından BlackBerry’ye bu tür bir teklifle gitmesinin nedeni ne olabilir? Anlamsız değil mi bu adım?

Image: The BlackBerry logo is pictured at the BlackBerry campus in Waterloo

Değil. Her ne kadar son kullanıcı tarafında istediğini alamasa da BlackBerry, iş dünyasında ve üst düzey güvenlik konusunda hâlâ oldukça başarılı bir firma imajı çiziyor. Firma bu imajıyla, Microsoft’a büyük katkı sağlayabilir. Onun haricinde firmanın, QNX’e sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

Microsoft’un Build konferansında gerçekleştirdiği açıklamalar heyecan yaratmıştı. Konferans hakkında ayrıntılı bilgiyi şuradan alabilir, bir diğer Microsoft konferansı Ignite’ın özet görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.