Microsoft Windows Mobile’ı Çöpe mi Atıyor? Microsoft Windows Mobile’ı Çöpe mi Atıyor?
Microsoft'un akıllı telefon işletim sistemi tarihe karışacak gibi. Microsoft akıllı telefonları konusunda Windows Mobile yerine başka çözümler arıyor. Microsoft Windows Mobile’ı Çöpe mi Atıyor?

Microsoft‘un biricik akıllı telefon işletim sistemi tarihe karışacak gibi. Dedikodulara göre Windows Mobile çöpe gidiyor. Microsoft akıllı telefonları konusunda Windows Mobile yerine başka çözümler arıyor. Microsoft akıllı telefonları için Android lisansı kullanmayı planlıyor.

Dedikodulara göre Google eğer Haritalar, YouTube, Arama (Search) birinci sınıf uygulamalarını Windows’da kullandırırsa, Microsoft’da Google Play cihazları Microsoft uygulamaları ile birlikte öne çıkartmak istiyor.

Yeni gelecek olan Windows 10 Mobile‘ın akıllı telefon pazarının ne kadarını kontrol altına alacağını şimdiden kestirmek zor. Fakat şunu biliyoruz ki Windows Phone 7/8/8.1 istenileni yakalayamadı ve başarısız oldu. Aynı zamanda bu akıllı telefonlar  Nokia için de pek kazançlı olmadı. Bu noktada donanımsal değişikliğe gidilmesi de genel olarak bir problem teşkil etmeyeceğine göre Microsoft yazılım dışında bir de donanımsal değişikliğe gidebilir gibi görünüyor.

Açıkçası bu plan göründüğü kadar çılgınca değil. Android’in pazardaki yerinin Windows Mobile’a göre çok daha büyük olduğunu düşünürsek, gayet mantıklı bir hareket olacağını görebiliyoruz.

Windows telefonların en büyük problemlerinden birisi de tabii ki uygulamalardı. Kullanıcıların sürekli bekleyiş içinde oldukları uygulamalar ya standart olarak gelmedi ya çıkmadan önce ertelendi ya da çıkması gerçekten çok uzun zaman aldı.

Özetle Windows 10 Mobile, Microsoft’un mobil işletim sistemi problemlerini çözmeye yetmiyor.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.