Kategoriler

Nokia ve LG’den İşbirliği!

Geçtiğimiz yıl mobil cihazlar ve servisler departmanını Microsoft’a satan Nokia’nın “Nokia Technologies” departmanı, Güney Koreli teknoloji devi LG ile işbirliğine gidiyor. Bu işbirliğiyle birlikte LG, Nokia ile akıllı telefon patentleri konusunda anlaşmaya vardı. Böylelikle Güney Koreli, Nokia ile patent işbirliğine giden 60’tan fazla firma arasına ismini yazdırmış oldu.

Anlaşmanın, Nokia için bir diğer önemi de şu: LG, Nokia’nın mobil cihazlar ve servisler departmanını Microsoft’a satmasının ardından Finli ile bu tür bir anlaşma imzalayan ilk büyük mobil telefon üreticisi oldu. Nokia Technologies’in başkanı Ramzi Haidamus, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunmuş: “Lisanslama programımıza LG Electronics’i de katmış olmaktan memnunuz. LG ile pek çok müzakerelerde bulunduk ve sonunda, iki taraf için de faydalı olacak bir anlaşmaya imza attık. Bu birliktelik henüz bir başlangıç; gelecekte bu iki firma, daha farklı noktalarda da birliktelik kuracak.” İki firma arasında yapılan anlaşmanın detayları ve maddi yönü şimdilik gizli tutuluyor.

Peki bu anlaşma, gelecekte LG ile Nokia’nın birlikte herhangi bir akıllı telefon işine gireceğine işaret olabilir mi? Çok düşük bir ihtimal (hatta aşırı düşük -Mert). Nokia ve LG hayranları için düşünmesi bile keyif veren bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek…

Geçmişini ayrıntılı olarak şu yazımızdan okuyabileceğiniz Nokia, geçtiğimiz günlerde 150. yaş günü için özel bir video yayınlamıştı. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon