Kategoriler

NVIDIA’dan Oyunculuğun Geleceğini Değiştirecek Ürün!

Masaüstü ve dizüstü oyun dünyasını uzun süredir özellikle ekran kartı / grafik yongası tarafında besleyen, son zamanlarda da Tegra SoCları ve Shield ürünleriyle mobil tarafta adını bir hayli duyuran NVIDIA, oyunculuğun geleceğini değiştireceğini söylediği ürün ya da ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

NVIDIA, 3 Mart 2015‘te tanıtacağını belirttiği ürünler üzerinde 2010 senesinden bu yana çalıştığını söylüyor. Firmaya göre bu ürünler, oyun dünyasının geleceğini yeniden tanımlayacak güçte. MWC ile benzer zamanlara denk gelen tanıtımın, yeni bir mobil işlemci veya Shield/Shield benzeri bir ürün olabileceği konuşuluyor. Elbette bambaşka bir ürün de gelebilir, görmek için beklemek en mantıklısı o nedenle.

fragtist-haber-nvidia-3-mart-2015

Son olarak Tegra K1 ile Nexus 9 gibi tabletlerde oldukça başarılı bir iş çıkaran firma, CES’te 64bit Tegra X1‘i de duyurmuştu. Bu duyuru ve X1’li bir Shield’ın üzerinde çalışıldığının biliniyor olması, yeni gelecek ve 5 yıldır üzerinde çalışılan / oyunculuğun geleceğini değiştireceği söylenen ürün hakkında biraz daha kafa karıştırıcı bir senaryo ortaya çıkarıyor.

Ancak yukarıda da dediğimiz gibi, beklemekten başka bir çare yok şimdilik. MWC ve öncesinde, pek çok beklenen ürün ortaya çıkacak zaten. Bununla birlikte de, ortalıkta dolanan söylentilerin hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu göreceğiz.

NVIDIA’nın Tegra K1 işlemcili son Shield tableti hakkında daha fazla bilgi almak için şu bağlantıya gidebilir, tabletin videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz. Tablet, yakın zaman önce Android 5.0 Lollipop güncellemesine de kavuşmuştu.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · El Konsolları · Haber · İşlemci · Konsol · Mobil