OnePlus One Almak İsteyenlere İyi Haber OnePlus One Almak İsteyenlere İyi Haber
Akıllı telefon camiasında fiyat ve performansıyla dikkatleri üzerine çeken OnePlus One’ı elde etmek artık daha kolay. Şimdiye kadar bu telefon, yalnızca davetiye yöntemiyle alınabiliyordu; ancak firma, birinci... OnePlus One Almak İsteyenlere İyi Haber

Akıllı telefon camiasında fiyat ve performansıyla dikkatleri üzerine çeken OnePlus One’ı elde etmek artık daha kolay. Şimdiye kadar bu telefon, yalnızca davetiye yöntemiyle alınabiliyordu; ancak firma, birinci yılında bu gerekliliği ortadan kaldırdığını açıkladı!

OnePlus One, Corning Gorilla Glass 3‘le korunan 5.5″lik FullHD ekranı, Qualcomm Snapdragon 801 SoC‘u, 3GB belleği, 16/64GB depolama alanı, 13/5MP kameraları ve 3100mAh pili ile dikkat çeken bir model. OnePlus One’ın 16GB’lık modelinin fiyatı 299$; 64GB’lık modelinin fiyatı ise sadece 349$! Bu nedendendir ki bu telefonun lakabı “Flagship Killer (Tepe Seviye Telefonların Kâbusu)“.

Cihaz artık davetiye yöntemiyle satılmadığından, satışlarında büyük bir yükseliş bekleniyor. Bir Çin firması olan OnePlus’ın, Android Lollipop tabanlı işletim sistemi OxygenOS’i piyasaya çıkardığını da belirtelim. Firma sadece donanım üzerinde değil, yazılım üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor yani (bu Çinli firmalar iyice dallanıp budaklandı yahu -Mert).

Belki aklınıza, “Bayram değil seyran değil; firma neden böyle bir adım attı?” sorusu gelebilir. Cevap oldukça basit: OnePlus Two geliyor! Kardeşi gibi tepe seviye özellikleri düşük bir fiyata sunması beklenen yeni cihaz da, ilk etapta yalnızca davetiye yöntemiyle satın alınabilecek. OnePlus Three’nin çıkmasına yakın, bu cihaz da herkesin satın alımına açılacaktır diye tahmin ediyoruz. Peki OnePlus One alınır mı? Kesinlikle!

Telefonun tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilir; cihazın ve firmanın sitesine de şu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz (cihazın hangi ülkelerden satın alınabileceği bilgisine de buradan ulaşmanız mümkün).Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.