Kategoriler

Wargaming’in Windows 10 Sürprizi

Wargaming’in tank savaşları yakında üç önemli platformda birden yer alıyor olacak.

Wargaming, popüler mobil oyunu World of Tanks Blitz’in, Windows 10’a geleceğini açıkladı. Çapraz platform oynanabilme teknolojisinin avantajlarından yararlanacak şekilde tasarlanan oyunun bu yeni sürümü, 7’şerlik tank savaşlarının heyecanını Windows 10 mobil araçlar, tabletler ve PC’lere taşıyor.

World of Tanks Blitz resmi olarak yayınlanmasının ardından iOS ve Android platformlarında 35 milyondan fazla indirilen ve dünya çapında 100.000 oyuncunun aynı anda oynadığı bir oyun haline gelmeyi başarmıştı. Windows 10 cihazlarına uygun olacak şekilde optimize edilen bu sürümde mobil oyuncular ister iOS ister Android ister Windows 10 platformundan bağlanıyor olsun, hep birlikte çarpışabilecekler. Bununla birlikte yapımcılar, PC oyuncularını mobil oyunculardan farklı bir eşleşme sırasına alarak hem mobil hem de PC platformlarından bağlananların adil bir şekilde yarışabilmesine olanak tanımayı hedefliyorlar.

Çapraz platform oynanışı optimize edebilmek adına çeşitli oyun içi unsurlar ve ara yüzler de Windows 10’a daha uygun bir hale getirildi. Tabletler ve telefonlar için yenilikçi dokunmatik kontrollere sahip olmanın yanında World of Tanks Blitz, Windows 10 PC oyuncuları için klavye ve mouse kontrollerini de beraberinde getiriyor.

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri · Oyun ve Uygulama · PC · World of Tanks