Kategoriler

Palm Geri Dönüyor!

Çocukluğumuzun arzu objesi ve cebimizdeki dokunmatik ekranlı akıllı telefonların atalarından olan Palm, görülen o ki piyasalara yeniden geliyor.

1992’de kurulan Palm, 20 yıla yakın sürede pek çok ürün (Çoğunlukla PDA) piyasaya sunmuştu. Ancak akıllı telefonlarda yaşanan patlama Palm’ı epey olumsuz etkilemiş ve firma, 2010 yılında 1.2 milyar dolara HP tarafından satın alınmıştı. Ancak HP, sadece webOS üzerine eğilmiş ve Palm ismi neredeyse tamamen unutulmuştu (webOS’in yeni sahibi de LG oldu zaten sonra). Ta ki bugüne kadar.

MyNewPalm isimli bir web sitesi yayına alındı bu aralar. Şimdilik sadece bilinen Palm logosu ve “Coming Soon (Yakında)” ile “Smart Move (Zekice)” yazan site, başka herhangi bir interaktivite, metin, video ya da görsel barındırmıyor. Beyaz zemin, logo ve cümleler. O kadar.

Sitenin ardında TCL Communications’ın bulunduğu gelen bilgiler arasında (bunun nedeni de, Palm markası ve servislerinin Ekim ayı içerisinde HP’den Wide Progress Limited LCC’ye transfer edilmesi ve resmi belgede TCL’den Nicolas Zibell’in imzasının bulunması). TCL Communications da, Alcatel One Touch’ın ardındaki isim… Bu da demek oluyor ki Palm markasını, Android işletim sistemi kullanan bir cihazda görebiliriz (Android de zamanın devlerine yeniden can vermek için biçilmiş kaftan maşallah. Bakınız, Nokia).

Merakla bekliyoruz efendim.

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon