Kategoriler

Pebble’dan Yeni Bir Akıllı Saat

Pebble, yeni akıllı saati Pebble Time‘ı duyurdu. Pebble Time, Kickstarter üzerinden finanse edilecek olan ve topladığı bağış bakımından rekora koşan bir model (17 dakikada hedefine ulaştı saat). Peki Pebble’ın yeni akıllı saatini diğerlerinden ayıran ne gibi özellikleri var?

Öncelikle bu saatin, her daim açık olan renkli bir e-paper ekrana sahip olduğunu söylemeliyiz. Bu da Pebble Time’ın, 7 günlük pil ömrünün en büyük destekçilerinden. Su geçirmezlik de sunan ürün (firma bu konu hakkında şu ifadelere yer vermiş: “En son standardı destekliyoruz. Pebble Time ile ister yüzün, ister sörf yapın; saatinize bir zarar gelmeyecek.”), kişiselleştirilebilir olmasıyla da dikkat çekiyor. 6500’ün üzerinde Pebble uygulama ve saat yüzüyle uyumlu olan Time, Mayıs ayı içerisinde kullanıcılarla buluşacak.

fragtist-haber-pebble-time-4

Saatin sahip olduğu bir diğer özellik de, ses diktesiyle hızlı cevap verilebilmesini sağlaması. Böylelikle gelen bildirimlere, mesajlara ve e-postalara, fazla uğraşmadan gereken cevabın verilebilmesi mümkün kılınmış (bunu, öntanımlı metinlerle de yapabiliyoruz). Bu özelliğin Android’de SMS, Hangouts, Gmail, Facebook Messenger, WhatsApp gibi uygulamalarla çalıştığını da belirtmekte fayda var. Dikte özelliği ile kısa notlar alabilmek de mümkün. Bunun haricinde saati kullanarak ve çeşitli uygulamaları pinleyerek, takvimimizi, maç sonuçlarını, hava ve yol durumuu vs. Pebble Time’dan görebiliyoruz.

Gorilla Glass camıyla birlikte sağlamlık konusunda da akıllarda herhangi bir soru bırakmayan saate, 22mm’lik herhangi bir standart kordon takılabiliyor. Apple Watch’un ardından, firmaların akıllı saatlerinde ön plana çıkaracakları bir özellik de bu farklı kordon takılabilme özelliği olacak sanıyoruz. Bu arada DIY’cılar için Pebble, çeşitli kordon, kap ve dock tasarımlarını da 3B olarak yayınlamış. Dileyen, kendi kordonunu, kabını yahut dock’unu yapabilir kısacası.

Pebble Time’ın sahip olduğu diğer özelliker arasında sessiz titreşim alarmı, adım takibi, Android 4.0’ın yanı sıra iOS 8‘le de çalışabiliyor oluşu gibi ekstralar bulunuyor. Ayrıntılı  bilgi için şu adresi ziyaret edebilir, Pebble Time’ı izlemek için de aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. İyi seyirler.

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Aksesuar · Donanım · Giyilebilir · Haber · Mobil