Kategoriler

Samsung Galaxy Alpha 13 Ekim’de Türkiye’de!

Ağustos ayı içerisinde tanıtılan Samsung Galaxy Alpha, 13 Ekim’de Türkiye’de satışa sunuluyor.

Metal çerçevesiyle birlikte varolan Samsung modellerinden hem daha şık, hem de daha sağlam bir görüntü veren Galaxy Alpha, 4,7”lik 720p Super AMOLED ekrana sahip. 8 çekirdekli Exynos işlemci (1,9GHz x4 + 1,3GHz x4), 2GB bellek, ve 1,860mAh pil de (Ultra Güç Tasarruf Modu da var) diğer bileşenler arasında yer alıyor. HDR ve Faz Algılama gibi teknolojilere sahip olan 12MP’lik arka kamerası ve 2,1MP’lik ön kamerası bulunan Galaxy Alpha’da, S Health uygulaması (+Gear desteği) ve 4K video çekme desteği de mevcut. 6,7mm‘lik kalınlıktaki telefonun ağırlığı ise 115gr.

http://www.youtube.com/watch?v=u8OZoyHvX78

Samsung Electronics Mobil Pazarlama İletişimi Müdürü Şule Bülbülkaya, telefonla ilgili şu açıklamalarda bulunmuş: “Kullanıcıların isteklerinden yola çıkılarak üretilen Galaxy Alpha, 13 Ekim tarihinde Türkiye’deki tüketicilerle buluşuyor. Yepyeni görünümüyle şıklık ve işlevselliği bir arada sunan Galaxy Alpha’nın Türkiye pazarında da üstün başarılar elde edeceğine dair inancımız tam. Göz kamaştırıcı metal kasası, ince ve hafif yapısı ve son derece güçlü donanımıyla Galaxy Alpha kullanıcıların yanlarından ayırmak istemeyecekleri bir ürün olacak.

13 Ekim’de türlü büyük market ve operatör noktalarından satın alabileceğiniz cihazın fiyatı, 1899TL (KDV Dahil). Renk seçenekleri arasında da “Kömür Siyahı”, “Parlak Beyaz”, Altın sarısı” ve “Parlak Gümüş” bulunuyor.