Samsung Galaxy S5 de Ice Bucket Challenge’a Katıldı Samsung Galaxy S5 de Ice Bucket Challenge’a Katıldı
Bildiğimiz bir şey var ki Samsung, son zamanlarda reklama gerçekten maddi/manevi önem veriyor. Yırtıcı, agresif, rakiplerini doğrudan hedef alan ve bu konuda başarılı olan... Samsung Galaxy S5 de Ice Bucket Challenge’a Katıldı

Bildiğimiz bir şey var ki Samsung, son zamanlarda reklama gerçekten maddi/manevi önem veriyor. Yırtıcı, agresif, rakiplerini doğrudan hedef alan ve bu konuda başarılı olan reklamlarına Samsung, bir yenisini daha ekledi. Gerçi haberimize konu olan 15 saniyelik videoya reklam denir mi bilmiyoruz ama yine de o amaca hizmet ettiği kesin.

ALS hastalığına karşı son günlerde pek çok tanıdık sima başından aşağı buzlu su döktü malumunuz. İşte bu ünlülere, son reklamda Samsung Galaxy S5 de eklendi. Biliyorsunuz Galaxy S5 suya dayanıklı, su geçirmiyor; bu da onu, Xperia Z2 haricinde diğer telefonlardan farklı kılan bir özellik. Samsung da bunu çok iyi bildiğinden, Galaxy S5’in üzerine bir kova (ya da bardak) buzlu su döktükten sonra suya karşı herhangi bir koruması bulunmayan rakiplerini (iPhone 5S, HTC One M8 ve Nokia Lumia 930), Ice Bucket Challenge’a davet ediyor.

Oldukça başarılı bir fikir, oldukça başarılı bir reklam. 15 saniyede vermek istediği mesajı çarpıcı bir şekilde veriyor. Ancak temelinde ciddi bir hastalık yatan bir yardım kampanyasını reklama alet etmek ne kadar etik, onu da sizin yorumunuza bırakıyoruz.

Bakalım Samsung’dan reklam tarafında daha neler göreceğiz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.