Samsung Galaxy Tab S, Türkiye’de Satışa Sunuldu Samsung Galaxy Tab S, Türkiye’de Satışa Sunuldu
Samsung, bugüne kadar piyasaya çıkardığı en ince ve hafif tableti olan Galaxy Tab S’in Türkiye satışına başladı. Ağustos ayı itibariyle satışa sunulan Galaxy Tab... Samsung Galaxy Tab S, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Samsung, bugüne kadar piyasaya çıkardığı en ince ve hafif tableti olan Galaxy Tab S’in Türkiye satışına başladı.

Ağustos ayı itibariyle satışa sunulan Galaxy Tab S, Super AMOLED ekrana sahip. Titanyum Bronz ve Parlak Beyaz renklerine sahip olan ürün, 10,5” ve 8,4”lik iki farklı modelle geliyor. Her ikisi de Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle gelen cihazlardan 10,5”liği Qualcomm Snapdragon 800; 8,4”liğiyse Exynos 5 Octa 5420 SoC kullanacak.

Samsung Electronics Türkiye IT ve Telekom Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza, konyla ilgili “Sunduğu görüntüleme deneyimi ile birlikte şıklığı ve rahat taşınabilirliğine de son derecede önem verdiğimiz yeni Galaxy Tab S, tablet pazarına yeni bir boyut kazandıracak. Süper ince ve hafif tasarımı ile kullanıcıların yanlarından ayırmak istemeyeceği bir tablet. Diğer taraftan Super AMOLED ekranın farkını ortaya koyan bu cihaz, benzersiz bir görüntüleme deneyimi sunarak kullanıcıların beklentilerini aşmak üzere tasarlandı. Bunlarla birlikte sunduğumuz zengin içerik dünyası ve tablet deneyimini daha da keyifli hale getiren aksesuarları ile Galaxy Tab S, tablette beklentilerin çok üzerinde bir deneyim sunarak pazarda ciddi bir farklılık yaratacak” açıklamalarında bulundu.

2560 x 1600 çözünürlüğe ve 16:10 ekran formatına sahip olan Galaxy Tab S’ler, Adobe RGB renk kapsamının %90’ından fazlasını içeriyor. 100.000:1 gibi bir kontrast oranı da cabası. Tabletlerin bir diğer özelliği de, ortamın renk sıcaklığına ve ortam aydınlatmasına bağlı olarak görsel deneyimi optimize edişi. Önceden ayarlanmış modlar da, video ve fotoğraf görüntüleme gibi farklı kullanımlar için en iyi deneyimleri sunuyor.

6.6mm’lik inceliğe sahip cihazlar, 465gr (10,5”) ve 294gr (8,4”). Samsung Galaxy S5’ten aşina olduğumuz “Ultra Güç Tasarrufu Modu” da, cihazlarda mevcut. Cihazların bir diğer hoş özelliği de, SideSync 3.0. Bu özellik sayesinde telefon nerede olursa olsun (tabi ki menzil dahilinde), Galaxy Tab S üzerinden arama yapılabiliyor. Parmak izi tarayıcısı, çoklu kullanıcı modu ve çocuk modu da, tabletlerin sahip olduğu diğer özellikler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy Tab S’in 8,4 inç’lik modeli 999 TL, 10,5 inç’lik modeli ise 1.199 TL’lik fiyat etiketine sahip.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.