Kategoriler

Samsung Galaxy Tab S3’ün Teknik Özellikleri

Mobil dünya pazarının yıldızlarından biri olan Samsung’un yeni akıllı tableti olması beklenen Samsung Galaxy Tab S3’ün teknik özellikleri sızdırıldı.

Mobil dünya pazarının yıldızlarından biri olan Samsung‘un yeni akıllı tableti olması beklenen Samsung Galaxy Tab S3‘ün teknik özellikleri sızdırıldı.

9.6 inç boyutundaki ekranında 1536 x 2048 piksel çözünürlük sunan cihazın kapasitif dokunmatik ekranı bulunuyor. Qualcomm‘un 1.8GHz saat hızından çalışan sekiz çekirdekli Cortex-A72 işlemcisinden gücünü alan tablete Adreno 510 grafik işlemcisi eşlik ediyor. 32 GB depolama alanı ile gelen akıllı tabletin üzerinde 3 GB sistem belleği yer alıyor. Cihazın kamera tarafında ise 8 MP arka kamerası ve 2 MP ön kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda 30 FPS‘de 1080p video kaydı yapabiliyor. Akıllı tabletin işletim sistemi tarafında ise Android 6.0.1 Marshmallow sürümü bulunuyor. Cihazın sensör özellikleri arasında ise İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Işık Sensörü, Pusula ve Barometre gibi ekstra özellikler de yer alıyor.

Cihazın piyasaya çıkış tarihi ve çıkış fiyatı ise henüz açıklanmadı. Peki, sizce bu tabletin fiyatı ülkemizde ne kadar olmalı ve siz bu tableti almayı düşünür müsünüz? Yorumlarınızı alalım!