Samsung Gear, Tizen’e Kavuşuyor Samsung Gear, Tizen’e Kavuşuyor
Android işletim sisteminin pek parlak izler bırakmadığı Gear, Samsung‘un Gear 2 ve Gear Neo‘da doğru yolu bularak geçtiği Tizen işletim sistemine kavuştu (Gear Fit... Samsung Gear, Tizen’e Kavuşuyor

Android işletim sisteminin pek parlak izler bırakmadığı Gear, Samsung‘un Gear 2 ve Gear Neo‘da doğru yolu bularak geçtiği Tizen işletim sistemine kavuştu (Gear Fit garibim, ne Tizen ne de Android kullanıyor).

Geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan ve Samsung’un bir nevi giyilebilir teknolojilere açtığı ilk kapı olarak görülen Samsung Gear, yazılım yönünden pek çok olumsuz eleştiri almıştı. Android’in, performans ve şarj konusunda da akıllı saate pek yardım ettiği söylenemezdi. Hâl böyle olunca firma Samsung Gear’dan sonra gelen modellerde Android’i bırakmış ve Tizen’e geçmişti.

Samsung Gear kullananlara iyi haberse, yine Samsung’dan geldi. Eğer bir Gear kullanıcısıysanız, saatinizi Kies vasıtasıyla yeni işletim sistemine yükseltip ona ikinci baharını yaşatabilirsiniz. Hatta o kadar acımasız olmanıza gerek yok, ilk baharını da yaşatabilirsiniz; zira Gear, donanım açısından kendisinden sonra gelen kardeşleriyle pek bir farklılık göstermiyor. Tasarım olarak biraz daha eski durduğu kesin, ama o kadar kusur kadı kızında da olur.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.