Kategoriler

Samsung, Yeni Fotoğraf Makinesi NX1’i Satışa Çıkardı

Samsung, yeni kompakt fotoğraf makinesi NX1’i piyasaya sundu. Makine, dijital SLR’lara iyi bir alternatif olarak göze çarpıyor.

205 faz algılama noktalı AF System III otomatik odaklama sistemi, 15FPS kesintisiz AF çekim desteği ve Back Side Illumination (BSI, Arka Taraf Aydınlatma) destekli 28MP APS-C BSI CMOS sensörüyle NX1, Samsung’un deyimiyle “en gelenekçi fotoğrafçıların bile profesyonel fotoğrafçılıkla ilgili görüşlerini gözden geçirmelerini sağlayacak.

Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Dijital Görüntüleme Müdürü Myoung Sup Han, NX1’le ilgili şu açıklamalarda bulunmuş: “NX1, Samsung’un fotoğrafçılık alanında sahip olduğu uzmanlığın zirve noktasını temsil ederken aynı zamanda yepyeni bir fotoğrafçılık döneminin de gelişini müjdeliyor. NX1 ile Samsung, fotoğrafçılara bulundukları her ortamda sunduğu inanılmaz kalitede çekim performansı ile değiştirilebilir lensli kameraların sınırlarını yeniden tanımlıyor.

YAZA YAZA BİTİREMEDİK
Bunların yanı sıra kameranın kalbinde yer alan DRIMe V görüntü işlemcisi, üstün renk üretimi ve gürültüyü azaltma konusundaki başarısıyla göz dolduruyor (imiş, Samsung öyle diyor). 4K UHD video kayıt desteği de sunan ürün, Samsung Auto Shot ile görüntüyü otomatik olarak en doğru anda çekebiliyor.

Magnezyum alaşım gövdesile sağlam ve güçlü bir tutuş hissi sunan ve toz/su sıçramalarına dayanıklı olan kamera, yerli ISO 100-25600 ve geliştirilmiş 51200 ISO desteğine sahip. 0,005 saniye gecikmeli elektronik vizör haricinde cihazda, farklı açılarda ayarlanabilen dokunmatik 3″ FVGA Super AMOLED ekran mevcut.

Kamerada WiFi ve Bluetooth desteği de bulunuyor. Samsung’un yeni profesyonel 50-150mm 2,8 S ED OIS çok amaçlı NX telefoto lensi, NX1’le mükemmel uyum içinde çalışıyor. Ultra hızlı F2,8 diyafram açıklığı ve 35 mm’ye denk gelen 77-231 mm odak aralığı ile S-serisi lens, spor, doğa yaşamı ve portre gibi pek çok senaryo için ideal bir çözüm olarak göze çarpıyor. Ek özellikler arasında 4,5 duruşa kadar (orta aralıkta, CIPA standardına göre) Advanced Multi-Axis Optical Image Stabilization (OIS, İleri Çok Eksenli Optik Görüntü Sabitleme) sistemi, Samsung Ultra Precise Stepping Motor (UPSM) ve Samsung Hyper Shield (SHS) tarafından sağlanan toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklılık yer alıyor.

(Şu basın bültenleriyle birlikte bir de fiyat gelse minnettar kalacağım-Mert)