Kategoriler

Sony’den Yeni Bir Xperia Daha Geliyor!

Sony’nin yeni akıllı telefon modeli için dedikodular gelmeye başladı bile. İşte yeni telefonun özellikleri…

Sony’nin yeni akıllı telefon  modeli için dedikodular gelmeye başladı bile.

Son zamanlarda markaların yeni akıllı telefonlarına dair isimsiz dedikodular artmışken, Sony’den de yeni bir akıllı telefon haberi ortalıkta dolaşıyor. Sony Xperia Z5 olarak adlandırılacağı söylenen yeni akıllı telefonun tahmini çıkışı Eylül ayında Japonya’da olacağı belirtiliyor. Sony’den bu sene Xperia Z serisine yeni bir kardeş gelecek. Bu kardeş Z3’ün iyileştirilmiş bir modeli olarak çıkacak. Sony’nin yeni çıkaracağı bu akıllı telefon için sistem özellikleri ilgili detaylara da yer verelim.

İşte Sony’nin bu yeni akıllı telefon modeli ise şu özelliklere sahip:

  • Snapdragon 820 işlemci
  • 4 GB RAM
  • 4500 mAh batarya
  • Parmak izi okuyucusu
  • 21 MP Sony Exmor IMX230 CMOS sensörlü 4K video çekebilen HDR destekli bir kamera

Sürprizler sadece bununla da bitmiyor. Söylentilere göre yeni modelin yanında Sony’nin Xperia Z5 Compact ve Z5 Ultra adında iki cihaz daha çıkarması bekleniliyor. Şu an için çok taze olan bu dedikodular tamamen isimsiz kaynaklardan yayılmış durumda. Japonyada Xperia Z4 fakat dünyanın geri kalanına Xperia Z3+ olarak gelen modelin satışa sunulmasının üzerinden bir ay geçmişti fakat Sony’nin yeni akıllı telefon modeli için dedikodular hızlı yayıldı. Önceki model Xperia Z3 Compact hakkında merak ettiğiniz sorular varsa cevabı burada.

Sony’nin yeni çıkartmayı planladığı bu akıllı telefonu hakkında daha detaylı bilgiler gelmeye devam ettikçe bizler de size aktaracağız.

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Mobil · Telefon