Tago Arc’ı İstediğiniz Desene Sokun! Tago Arc’ı İstediğiniz Desene Sokun!
İlk olarak en yaygın şekilde e-kitaplarda son kullanıcıların emrine giren e-ink teknolojisi, daha sonra şunun gibi farklı noktalarda da karşımıza çıkmıştı. Şimdiki haberimize konuk... Tago Arc’ı İstediğiniz Desene Sokun!

İlk olarak en yaygın şekilde e-kitaplarda son kullanıcıların emrine giren e-ink teknolojisi, daha sonra şunun gibi farklı noktalarda da karşımıza çıkmıştı. Şimdiki haberimize konuk olan ürünse, az önce linkini paylaştığımız ürüne benzer bir nitelik taşısa da, amacı bütünüyle farklı. Bu, tarzınıza göre desenini değiştirebileceğiniz bir bileklik.

Tago Arc ismini taşıyan ürünün, aynı zamanda bir akıllı bileklik olduğunu belirtmekte de yarar var. Gelen mesajların bildirimini gerçekleştiren ve aktivite takibi yapan bileklik, bir IndieGoGo projesi ve şu anda 52,561$ toplamış durumda. Geliştiriciler bu rakamdan oldukça memnun olmalılar, zira bilekliğin hedefi 40,000$. Bu da, ürünün ne kadar yaratıcı bir fikir olduğunu gözler önüne seren cinsten. %90’ı e-ink yüzeyden oluşan bilekliğin deseni değiştirildiği anda, ürün tümden kabuk değiştiriyor. Kullanıcı, kıyafetine uygun olacak şekilde desenler seçebiliyor, eğer aradığını bulamazsa kendi tasarımlarını da uygulayabiliyor. Cihazla gelen uygulama vasıtasıyla, sadece 1$ ödeyerek yeni desenler ve tasarımlar satın almak da mümkün.

Bileklikte NFC desteği var. Bu da, yardımcı uygulamayla birlikte desen değiştirme işini son derece kolaylaştıran bir şey. E-ink ekranın çalışması için herhangi bir güce ihtiyaç duyulmadığından, bileklik üzerinde pil de yok. Bileklik, desen değişimi sırasında gerekli gücü NFC üzerinden elde edebiliyor. İmaj transferinin şimdilik bir 10-15 saniye sürdüğünü belirten geliştiriciler, cihaz Aralık ayında piyasaya çıktığında bu sorunun da ortadan kalkacağını belirtiyorlar.

Ürün şimdilik iOS’li cihazlarda kullanılamıyor. Bunun nedeniyse Apple’ın, NFC’yi yalnızca Apple Pay için aktive etmiş olması. E-ink teknolojisi hakkında daha fazla bilgi almak için şu bağlantıyı takip edebilir, bilekliğin nasıl kullanıldığını görmek içinse aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.