TCL’in Kendi Adını Taşıyan İlk Telefonu TCL PLEX Türkiye’de Satışa Çıktı! TCL’in Kendi Adını Taşıyan İlk Telefonu TCL PLEX Türkiye’de Satışa Çıktı!
TCL Communication, kendi adını taşıyan ilk akıllı telefonu TCL PLEX'i Türkiye'de satışa sundu. Ayrıntılar haberimizde. TCL’in Kendi Adını Taşıyan İlk Telefonu TCL PLEX Türkiye’de Satışa Çıktı!

TCL Communication, kendi adını taşıyan ilk akıllı telefonu TCL PLEX’i Türkiye’de satışa sundu.

Özel ekran motoru

TCL PLEX ile çekilen görseller TCL NXTVISION ile gerçek zamanlı olarak iyileştiriliyor ve böylece daha parlak renkler elde ediliyor. 6 eksenli renk iyileştirme özelliği sayesinde fotoğraflar ve videolar daha net bir kontrasta sahip oluyor.

PLEX ile kullanıcılar diledikleri zaman özel ekran motorunu kullanarak sinema kalitesinde görüntüler elde edebiliyor. Yüzde 90 ekran-cihaz boyutu oranına sahip 6.53 inç FHD+ TCL Dotch ekranlı ön kameraya sahip bu cihaz, Qualcomm Snapdragon işlemci kullanıyor.

TCL PLEX ayrıca SDR’den HDR’ye gerçek zamanlı dönüştürme özelliği de sunuyor.

Renk ve parlaklık

PLEX, göz yorgunluğuna karşı koruma sağlıyor ve “Uyarlanabilir Ton”, “Okuma Modu” ve “Göz Konforu Modu” ile ideal ekran netliği sunuyor.

Çekim

Üçlü kamerayla donatılan TCL PLEX, 4K kayıt özelliğine sahip 48 MP yüksek çözünürlüklü Sony sensörlü yapay zekâ kamerasıyla geliyor. Cihazın 2,9μm büyük pikselli düşük ışık sensörüne sahip fotoğraf ve video özellikleriyle kullanıcılar geceleri de kaliteli görüntüler yakalayabiliyor. Saniyede 960 kareyle HD süper ağır çekim özelliği, her saniyeyi 32 kat daha yavaşlatmayı mümkün kılıyor.

HUAWEI Kadıköy Servis Merkezi Hizmete Başladı!

Süper geniş açı

PLEX, 16 MP 123° süper geniş açılı kamera özelliği sunuyor. Akıllı video kayıt özelliği sayesinde TCL PLEX otomatik yakınlaştırma yapabiliyor ve nesnelerin görüntüsünü sabitleyebiliyor. Cihaz bu özelliğiyle hareketli nesneleri takip ediyor ve görüntülerini yakalayabiliyor. Ayrıca dört pikseli görüntü yakalama esnasında bir araya getiren 4’ü 1 arada büyük piksel teknolojisine sahip 24 MP ön kamerası sayesinde daha net görüntülerle selfie çekebilmek mümkün hale geliyor.

Arayüz ve tasarım

Kullanıcı dostu bir akıllı telefon olan TCL PLEX, dosyalar arasında kolayca arama yapabilme, işlevsel ve kaydırmalı görüntü silme özellikleriyle geliyor. Cihazda ayrıca kullanım alışkanlıklarına uyum sağlayan “Smart Panel” de bulunuyor. Bu özellikle kullanıcılar akıllı telefonlarını istedikleri şekilde kişiselleştirebiliyor. Qualcomm’un hızlı şarj özelliğini destekleyen PLEX’in bataryasının yarısı 32 dakika içinde şarj edilebiliyor.

Bağlantı

Kullanıcılar bu cihazla TCL yapay zekâ ve nesnelerin interneti ekosisteminden faydalanabiliyor. Örneğin, TCL PLEX kullanıcıları evrensel uzaktan kumanda ve akıllı televizyon asistanı uygulaması olan TCast ile tam entegrasyon sayesinde seçili TCL akıllı televizyonları kontrol edebiliyor.

Ses

PLEX ile kullanıcılar Bluetooth deneyimini güçlendirmek üzere dört adede kadar Bluetooth hoparlöre bağlanabiliyor ya da dört Bluetooth kulaklıkla eşleştirme yapabiliyor.

TCL PLEX, 3D holografik yüzeye sahip ince tasarımıyla geliyor. PLEX, parlak opal beyaz-obsidyen siyah renkleri ve kompakt tasarımıyla öne çıkıyor.

Ulaşılabilirlik

TCL PLEX, obsidyen siyah ve opal beyaz renk seçenekleriyle 3499 TL’den satışa sunuluyor.

HONOR 7S İki Farklı Renk Seçeneğiyle A101’e Geliyor!