Tim Cook, Apple Watch Hakkında Açıklamalarda Bulundu Tim Cook, Apple Watch Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Apple’ın CEO’su Tim Cook, firmanın yeni ürünü Apple Watch hakkında açıklamalarda bulundu. Cook, Apple Watch’un pek çok kişiselleştirilebilir uygulamayla donatılabileceğini, bunun da saati, piyasada... Tim Cook, Apple Watch Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Apple’ın CEO’su Tim Cook, firmanın yeni ürünü Apple Watch hakkında açıklamalarda bulundu.

Cook, Apple Watch’un pek çok kişiselleştirilebilir uygulamayla donatılabileceğini, bunun da saati, piyasada bulunan benzerlerinden büyük oranda ayıran bir özellik olacağını söyledi. Salı günü gerçekleştirilen Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda konuşan CEO, piyasadaki akıllı saatlere de atıfta bulunarak şu açıklamaları yaptı: “Akıllı saat olarak adlandırılan pek çok ürün var. Ancak bana kalırsa, bu saatlere “Akıllı” demek zor. Bu ürünlerin hiçbiri, insanların hayatına yeni bir şey katmadı. Biz, tam da bunu yapmak istiyoruz.”

Tim Cook, Apple Watch’un kullanıcılarını şaşırtacağından emin. Kişiselleştirilebilir bildirimlerin yanı sıra Cook, saati herkesin dilediği şekilde kullanabileceğinin de altını çiziyor: “Örneğin ben, Watch’umu spor yaparken kullanıyorum. Hareket seviyemi Watch ile ölçüyorum ve eğer çok fazla oturursam, saat bana kalkmamı ve hareket etmemi söylüyor. Bilirsiniz, doktorlar, oturmanın yeni bir tür kanser olduğunu düşünüyorlar.

Watch’un bir dezavantajı, sadece iPhone’larla kullanılıyor olması. Ancak bu telefonların satış rakamlarının tepelerde dolaşması ve Watch’un da bu satışlara olumlu etki edeceğinin düşünülmesi, bu dezavantajı en aza indiren bir şey.

CEO Cook, Apple’ın Çin’de çok hızlı büyümesi konusuna değindikten sonra Apple Pay hakkında da bir iki kelâm etmiş. CEO, Apple Pay’in beklediklerinden daha hızlı yayıldığını belirtiyor. Bunun sebebi olarak da şu açıklamayı öne sürmüş Tim Cook: “Apple Pay’in bu kadar başarılı olması, sadece Apple çatısında gerçekleşebilirdi. Çünkü ürünlerin tasarımı, donanımı, yazılımı ve servislerinin geliştirilmesi tamamen bizde. Bunu diğer şirketlerde gerçekleştirmeye çalışmak nafile olurdu.

Apple Watch’un sağlık ve spor amaçlı kullanımını anlatan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.