Turkcell ve Huawei’den Dev Hedef! Turkcell ve Huawei’den Dev Hedef!
HUAWEI ve Turkcell, 12 Şubat 2020 tarihinde ortaklaşa Mobil Ekosistem Stratejik İş Birliği Basın Toplantısı gerçekleştirdi. Turkcell ve Huawei’den Dev Hedef!

HUAWEI ve Turkcell, 12 Şubat 2020 tarihinde ortaklaşa Mobil Ekosistem Stratejik İş Birliği Basın Toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı, HUAWEI ve Turkcell’in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Basın toplantısında; Huawei Mobil Servis (HMS) destekli akıllı telefonların Türk kullanıcılara sunulması ve Turkcell’in bu konudaki desteği konuşuldu. Basın toplantısı açılış konuşmasını HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Genel Müdürü Seth Wang gerçekleştirdi.

Basın toplantısında Huawei Mobil Servisleri (HMS) tanıtıldı ve Turkcell’in kendi uygulamalarını bu platforma taşıdığı açıklandı. Ayrıca taraflar işbirliği anlaşması da imzaladı. Turkcell, HMS destekli Huawei telefon satış adedinin önümüzdeki dönemde 1 milyon olacağını dile getirdi.

“17 yıllık geçmiş”

HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Genel Müdürü Seth Wang açılış konuşmasında şunları belirtti: “Markamızın Türkiye’de 17 yıllık geçmişi var. İlk günden bugüne Türkiye’de teknoloji açısından yenilikçi bir gelişmeye yatırım yapmaya ve yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bu nedenle, 2019’da çok sert yaptırımlara rağmen Türkiye’deki beklentilerimizi düşürmedik. HMS destekli akıllı telefonlarımızla Türk kullanıcılara ulaşma konusunda Turkcell ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Bu vesile ile Turkcell yöneticilerine değerli destekleri için teşekkür ederiz.”

HUAWEI Topluluk Kullanıcılara Açıldı

HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu Global Başkan Yardımcısı Wang Yanmin ise HUAWEI ve küresel mobil uygulamalar ekosistemi için tarihi bir gün yaşadıklarını belirtti: “Huawei bugün, 194 bin çalışanı ile 170’ten fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir şirket. Huawei, 2019 yılında küresel olarak bazı zorluklarla karşılaştı. Bu şartlar altında yoluna devam etmeyi seçti ve bu amaçla daha yenilikçi ve güçlü bir ekosistemi hayata geçirmek üzere çalışmaya başladı. Huawei Mobil Servisleri ile hem tüketiciler hem de geliştiriciler için yeni bir mobil dünya yaratmayı amaçlıyoruz. Turkcell, uygulamalarını Huawei Mobil Servisleri’ne entegre eden dünyanın ilk GSM operatörlerinden biri. Ayrıca, Huawei’nin HMS ekosisteminden karşılıklı olarak yararlanmak için işbirliği yapan ilk GSM operatörü.”

“Büyük işbirliği”

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ise yaptığı konuşmada şunları belirtti: “Huawei ile daha önce de Türkiye’de önemli çalışmalar gerçekleştirmiştik. İki büyük marka arasındaki bu işbirliğinden dolayı son derece gururluyuz. Şimdi bu uyumu yeni bir alana taşıyoruz.

Turkcell olarak birinci önceliğimiz her zaman müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun çözüm ve ürünler sunmak. Bu proje ile cep telefonu pazarında müşterilerimize daha fazla alternatif sunma imkanı sağlayacağız. Müşterilerin alışveriş yolculukları değiştiği gibi satın alma kriterleri de değişti. Satış sonrası servis ağı ve yedek parça temininin önemi kullanıcı trendlerinde en önde yer alıyor. Resmi distribütörler tarafından ve yasal yollarla ithal edilmiş-üretilmiş cihazlar, garanti kapsamı vb. konular satın alımda belirleyici unsurlar haline geldi. Son yıllarda ise internet üzerindeki ürün yorumlarını da dikkate alarak ürün seçimi yapmakta olduklarını ekleyebiliriz. İstedikleri güveni ve teknolojiyi bulan tüketiciler fiyat performans değerlendirmesiyle de tercihlerini belirliyor.

Bu işbirliği sayesinde önümüzdeki dönemde HMS yüklü 1 milyon telefon satmayı hedefliyoruz. İşbirliği çerçevesinde Nisan ayında satışa sunacağımız Huawei telefonlarında Turkcell’in 30’a yakın uygulamasının yer alması için HMS entegrasyonuna başladık. Huawei ile yaptığımız yeni işbirliğinin sinerjisinden müşterilerimizin memnun kalacağını ümit ediyoruz.”

Görme Engelli Çocukların Sinema Hayaline Teknolojik Ortak