Kategoriler

Türkiye’nin En Çok Sevilen Telefon Üreticisi Hangisi?

Bir zamanlar Nokia’ydı değil mi… Bir zamanlar dediğim de çok eski bir tarih de değil aslında, 2007 öncesi. Peki ya şimdi? Ülke olarak hangi telefon üreticisini seviyor ve en çok tercih ediyoruz?

MediaCat’in Ipsos KMG ile birlikte bu yıl 6. kez gerçekleştirdiği Lovemark araştırmasına göre Samsung, “Türkiye’nin en çok sevilen telefon üreticisi” olmuş. Dün yapılan törende Samsung adına ödülü alan Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Can Emci, konuşmasında şu ifadelere yer vermiş: “Samsung olarak gelecek on yıl için vizyonumuz, ‘Dünyaya İlham Ver, Geleceği Şekillendir.’ Samsung’un bu amaçla geliştirdiği cihazlar, sunduğu çözüm ve teknolojiler, insanların hayata dair yenilikleri keşfetmelerini ve deneyimlemelerini mümkün kılıyor. Samsung olarak teknolojinin, hayal gücüyle bir araya geldiğinde insanların hayatına anlam kazandırdığına inanıyoruz. Bu noktadan hareketle, daima tüketicilerin yaşadıkları hayatın bir parçası olarak onlara yeni çözümler ve ürünler sunmanın peşinde ilerliyoruz. Samsung’un teknolojideki bu yaklaşımı ve iddiası, tüketiciye fayda sağlayan yepyeni ürün ve hizmetler olarak dönüyor. Samsung, özellikle Ar-Ge alanında çok önemli yatırımlar yapan bir kuruluş. Bu nedenle de bugün son kullanıcıların ürünlerde görmek istediği tüm teknolojik ve tasarımsal yenilikler ile en yeni ve en ilgi çekici çözümleri, sektörde en hızlı şekilde sunabiliyor.

fragtist-samsung-galaxy-s5-plus-4

Samsung’un, her bireyin ihtiyaçları için gerçekten farklı teknolojiler sunabilecek bir yapıya sahip olduğunu da belirten Can Emci, konuşmasını şöyle sürdürmüş: “Hedefimiz, Samsung’u faaliyet gösterdiği kategorilerde, ilk tercih edilen ve en çok arzulanan marka haline getirirken; tüketici ile daha güçlü ve uzun soluklu ilişkiler kurmak ve Samsung cihazlarının farklı, kullanışlı ve yüksek teknolojik özelliklerini en etkin biçimde vurgulamak. Tüketicilerle aramızdaki bağı güçlendirmek için pazarlama iletişim stratejilerini bütünsel bir yaklaşımla geliştiriyor ve yönetiyoruz. Geleceğe dair planlarımızı ve hedeflerimizi oluştururken; insanları ve kültürleri derinlemesine anlamaya çalışıyor; büyümeyi, iş gelişimini ve yeni pazar oluşumlarını yönlendiren teknolojinin etkisini göz önünde bulunduruyoruz. Samsung olarak ürünlerimizdeki inovasyonların yanı sıra, tüketicinin sosyal ve eğlence amaçlı vakit geçirebileceği cihazlar sunarak, aslında günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olarak da konumlanmakta vizyonumuzun bir parçası. Bu vizyon çerçevesinde marka olarak ‘Lovemark’ olarak konumlanmış olmak bizim için büyük bir gurur kaynağı.

Eh, dünya değişti. Nokia’nın ardından Samsung, cep telefonu alanında bir şeyleri gerçekten iyi yapıyor olmalı ki bu ünvanı elde etti. Samsung’u şu anda en çok zorlayan firma Apple biliyorsunuz. Apple’ın atılımları firmanın üst seviye telefonlarını zor durumda bıraksa da, diğer segmentlerdeki Samsung telefonlar hâlâ peynir ekmek gibi satılıyor. O nedenle de Güney Koreli, kazandığı bu ünvanı, kısa sürede de elinden bırakacak gibi durmuyor.

Bakalım.

Hşşt! Okudun mu?: Geçmişi, Bugünü ve Geleceğiyle Nokia ve Mobil Telefonlar

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon