Kategoriler

Unity Sonunda PlayStation Mobile Uyumlu

Unity Sonunda PlayStation Mobile Uyumlu

Popüler oyun geliştirme platformu Unity, uzun zamandan sonra PlayStation Mobile uyumuna sahip oldu.

Sony Entertainment, yaptığı duyuruda, Unity’nin PlayStation Mobile (PSM) desteğini resmi olarak açıkladı. Bir süredir beta testleri yapılmaktan olan Unity desteği, bugünden itibaren PlayStation Vita ve PlayStation TV konsolları için oyun geliştiricilere açık.

PSM için Unity desteği, özellikle bu platform için optimize edilmiş bir aktarım altyapısı içeriyor. Böylece PSM üzerindeki oyunlar için tekrar kod yazmaya gerek kalmayacak, Unity’de yazılmış herhangi bir oyun kolayca PSM’ye aktarılabilecek. Buna daha öne iPad, iPhone veya Android için tasarlanmış oyunlar da dahil.

PlayStation Mobile oyun geliştirme platformu, şu anda 32 ülkedeki stüdyoların kullandığı yaygın bir seçenek. Sony oyun geliştiriciler ile anlaşma yaparak, oyunları kalite kontrolden geçtikten sonra PlayStation Store’da yayınlanma ve satış imkanı veriyor. Unity desteği, daha fazla oyun geliştiricinin PlayStation Vita için oyun hazırlamasını sağlayacak.

PlayStation Mobile için Unity desteği hakkında ayrıntılı bilgiyi ve başvuruyu, PSM’nin resmi sitesinden yapabilirsiniz, buraya tıklayıp sayfaya gidebilirsiniz. Ayrıca aşağıda Unity for PSM beta ile hazırlanmış bir oyunun demosu da mevcut.

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Mobil · Oyun Haberleri · Oyun ve Uygulama