WhatsApp Artık Tamamen Facebook’un! WhatsApp Artık Tamamen Facebook’un!
İlk olarak 8 ay önce ortaya çıkan Facebook’ın WhatsApp’ı alma konusu sonuçlandı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, 21.8 milyar dolara... WhatsApp Artık Tamamen Facebook’un!

İlk olarak 8 ay önce ortaya çıkan Facebook’ın WhatsApp’ı alma konusu sonuçlandı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, 21.8 milyar dolara sosyal medya devinin oldu.

Bu satın alınmayla birlikte, WhatsApp’ın kurucusu Jan Koum da Facebook yönetimine atandı. Koum da, Mark Zuckerberg gibi yıllık 1$’lık göstermelik bir maaş alacakmış; tabi ki Facebook’tan yığınla hissesi de olacakmış abimizin. Hakkıdır.

Facebook, Instagram ve OculusVR‘da da yaptığı gibi WhatsApp’ın işleyişinde de yakın zamanda dramatik bir değişikliğe gitmeyecek (belki uzak zamanda da gitmez, bilemeyiz). Yani WhatsApp, bildiğimiz WhatsApp olmaya devam edecek.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.