Kategoriler

Windows Phone 8.1 Update 1 Pek Çok Yenilik Getiriyor

Yakın gelecekte karşımıza çıkacak olan Windows Phone güncellemesi, kullanıcıların işini kolaylaştıracak özelliklere sahip.

Bu özelliklerin arasında en çok dikkat çekeni, klasör desteği. iOS, Android ve BlackBerry 10‘da uzun süredir bulunan özellik, en sonunda Windows Phone kullanıcıları için de geliyor. Kullanımıysa diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi; bir kutucuğu diğer kutucuğun üzerine sürükleyip bırakmaktan ibaret. Böylece kullanıcılar, uygulama ekranlarını daha derli toplu bir şekilde tutabilecekler.

Güncellemeyle birlikte gelecek olan bir diğer özellik de, interaktif kılıf desteği (“Smart Cover” da diyebiliriz). HTC, Samsung, LG gibi telefon üreticilerinin kullandığı kılıflar, ekran açılmadan çeşitli bildirimlerin/saatin görüntülenmesini, arama yanıtlamayı/reddetmeyi vs. sağlıyor biliyorsunuz. İşte yeni güncellemeyle birlikte, Windows Phone’lar da bu özelliklere kavuşacak (aşağıdaki görselde görebileceğiniz HTC’nin Dot View kılıfına da destek sunulacak).

Windows Phone 8.1’e gelen güncellemenin getirdiği diğer yenilikler arasında Cortana iyileştirmeleri, 1280 x 768 / 1280 x 800 piksel 7″ ekran desteği, VoLTE (Voice Over LTE) ve telefon üreticilerine özel kilit ekranları bulunuyor.

fragtist-windows-8.1-2

*The Verge‘e teşekkürler.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon