Yeni Bir Akıllı Saat: Moment Smartwatch Yeni Bir Akıllı Saat: Moment Smartwatch
Akıllı saat piyasası, her geçen gün çıkan yeni ürünlerle iyice kızışmaya başladı. Bunda Sony, Samsung ve (tahmini olarak) Apple gibi devlerin yanı sıra, haberimize konu... Yeni Bir Akıllı Saat: Moment Smartwatch

Akıllı saat piyasası, her geçen gün çıkan yeni ürünlerle iyice kızışmaya başladı.

Bunda Sony, Samsung ve (tahmini olarakApple gibi devlerin yanı sıra, haberimize konu olan Momentum Labs gibi firmaların da yarışa katılmasının etkisi yadsınamaz elbette. Peki Momentum Labs‘in Moment Smartwatch’ı ne gibi özelliklerle geliyor?

Öncelikle bu saat, 320×40 çözünürlükte, ürünü saran bir ekrana (150 dpi) ve tam boy QWERTY klavyeye sahip. Cihazın 820mAh‘lık kavisli pili, 30 gün boyunca sizi yarı yolda bırakmayacağını garanti ediyor. 100g‘dan daha hafif olan ve 0,9mm‘ye kadar incelik sunan Moment Smartwatch, TI Tiva C serisi bir işlemciden güç alıyor. MicroUSB ve Bluetooth ile diğer cihazlarla iletişim kuran saat, dokuz eksenli dijital hareket sensörü’ne de ev sahipliği yapıyor. Moment Smartwatch’ın renk seçenekleri arasındaysa fırçalanmış metal grisi/siyah ve fırçalanmış altın sarısı/beyaz mevcut.

Tasarımına bakıldığında saatten ziyade bir bileziği andıran Moment Smartwatch, şimdilik sadece bir Kickstarter projesi. Ancak 24 Haziran‘da başlayacak olan kampanya başarılı olursa, kollarımızda kolaylıkla yer bulacak kadar başarılı görünüyor. Ürünün videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.