Kategoriler

Paranın satın alabileceği en güçlü notebooklardan biri! | Asus ROG Strix Scar 17 G732LXS İncelemesi

Asus’un ROG Strix ailesine mensup ve en güncel donanımlar ile birlikte gelen G732LXS modeli oyuncu bilgisayarı test masamızda!

Intel’in en yeni nesil mobil i7 işlemcisi olan 10875H’den gücünü alan cihazda ayrıca Nvidia RTX 2080 Super grafik kartı yer alıyor. Üstelik bu kart Max-Q formatında değil masaüstü versiyonunun biraz kırpılmış hali yani mobile 2080 Super olma özelliğini taşıyor. Bu da G732LXS’i paranın satın alabileceği en güçlü oyuncu notebooklarından biri haline getiriyor!

Cihazın alt kısmını dolaşan RGB şerit sayesinde olukça dikkat çekici görünmeyi başaran G732LXS malzeme kalitesiyle de farkını ortaya koymayı başaran bir notebook olmuş. Asus’un oyuncu notebook’u dünyasına kazandırdığı yeniliklerden biri olan Keystone özelliğini de bünyesinde barındıran G732LXS böylece her kullanıcıya özel bir deneyim yaşatabiliyor.

Ancak G732LXS’in marifetleri bununla da sınırlı değil. Şimdiye kadar bir oyuncu notebook’unda görebileceğimiz en iyi ekran panellerinden birine sahip olan cihazın, 300Hz yenileme hızına ve 3ms gecikme süresine sahip bu ekranı sayesinde en rekabetçi çevrimiçi oyunlarda bile her nerede olursanız olun, sizi yarı yolda bırakmayacağının garantisini veriyor. 

İyi seyirler!