Asus’tan Oculus Rift Destekleyen Masaüstü Bilgisayarlar Asus’tan Oculus Rift Destekleyen Masaüstü Bilgisayarlar
ASUS firması yeni teknolojinin getirdiği avantajlardan çok daha iyi yararlanabilecek olan Oculus uyumlu masaüstü bilgisayarlarını duyurdu. Asus’tan Oculus Rift Destekleyen Masaüstü Bilgisayarlar

28 Mart tarihinden itibaren kullanıcıları ile buluşan Oculus Rift yapay gerçeklik kaskları sayesinde bir çok oyuncu çok farklı bir oyun deneyimine kavuştu. ASUS firması yeni teknolojinin getirdiği avantajlardan çok daha iyi yararlanabilecek olan Oculus uyumlu ASUS G11CD ve ROG G20CB masaüstü bilgisayarlarını satışa sundu.

Masaüstü oyunlarda sanal gerçeklik deneyimini yaşamak isteyen oyuncular eğer Oculus Rift için ön sipariş vermişlerse bu ürünleri internet üzerinden indirimli olarak satın alma fırsatını yakalayacak. Oculus VR ile işbirliği halinde olan ASUS, bu bilgisayarlar da 6. nesil Intel Core işlemci ve NVIDIA Geforce GTX ekran kartlarını kullanıyor.

ASUS G11CD masaüstü bilgisayarın da 6. nesil Intel Core işlemci, DDR4 RAM ve NVIDIA GeForce GTX ekran kartı bulunuyor. Tasarım olarak keskin hatlara sahip olan ürün merkezinde buluna LED ile 8 milyon renk üretebilen efektlere sahip. Aegis II yazılımı kullanan GameAlive ile birlikte oyuncular video kaydı ve düzenlemeleri yapıp bunları sosyal medya üzerinden paylaşabilecekler.

ROG G20CB masaüstü bilgisayarı ise daha küçük ebatlara sahip olarak masa üstünde kendine yer açmak isteyenleri tercihine yönelik tasarlanmış. G20’nin sahip olduğu termal tasarım oyun oynarken kasa içerisindeki sıcaklığın istenen seviyede kalmasını sağlıyor.

Oculus Rift destekli ASUS masaüstü bilgisayarlarının bu yıl Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.