BlizzCon 2019 Gümbür Gümbür Geliyor! BlizzCon 2019 Gümbür Gümbür Geliyor!
Blizzard fanlarının heyecanla bekledikleri BlizzCon 2019 fuarı, bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde Kaliforniya’da gerçekleşecek. BlizzCon 2019 Gümbür Gümbür Geliyor!

Tüm dünyadaki Blizzard fanlarının heyecanla bekledikleri BlizzCon 2019 fuarı, bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde Kaliforniya’da bulunan Anaheim Convention Center’da gerçekleşecek. Birbirinden heyecanlı oyunlar, eSpor karşılaşmaları ve cosplay gösterilerine ev sahipliği yapacak fuarda Blizzard Entertainment ayrıca geliştirdiği oyunlarla ilgili en yeni haberleri paylaşıyor olacak. Etkinlik biletleri 4 Mayıs Cumartesi ve 8 Mayıs Çarşamba olmak üzere iki farklı günde satışa sunulacak.

BlizzCon 2019, Blizzard Entertainment’a özel geliştirici panelleri, profesyonel eSpor karşılaşmaları ve katılımcıların yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendilerini gösterebilecekleri topluluk etkinlikleri gibi pek çok aktiviteyi bir çatı altında topluyor. Bu yılki sayısız etkinliğe yer açmak için daha geniş bir alana yayılması hedeflenen fuarda ayrıca etkinlikten bir gün önce gerçekleştirilecek “BlizzCon Pregame Festivities” (Fuar Öncesi Şenlikleri) kapsamında oyunculara yönelik eğlenceli topluluk buluşmaları düzenlenecek.

“BlizzCon bugüne kadar Blizzard oyuncu topluluğumuza kendilerini evlerinde hissettikleri, internet arkadaşlıklarının gerçeğe dönüştüğü ve yepyeni dostlukların kurulduğu sıcak bir ortam sundu,” diyen Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl da fuara gelecek herkesi karşılamayı dört gözle bekliyor, onlarla bir araya gelmek, gülüp eğlenmek ve elimizdeki en yeni gelişmeleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

BlizzCon aynı zamanda Blizzard için büyük önem taşıyan eSpor karşılaşmalarına da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bunlar arasında Hearthstone Dünya Finalleri, Hearthstone Grandmasters liginin heyecanla beklenen nihai karşılaşmaları, Overwatch World Cup, StarCraft II World Championship Series‘in epik final maçları, World of Warcraft Arena World Championship Finals ve bu yıl ilk kez düzenlenen World of Warcraft Mythic Dungeon International‘ın final maçları yer alıyor.

Üç farklı bilet seçeneği

Bu yıl BlizzCon’a katılmak isteyenleri 3 farklı bilet seçeneği bekliyor. Bilet seçeneklerinin ilki, “BlizzCon Portal Pass”. Bu bilet, BlizzCon’u doyasıya yaşamak isteyenler için birebir. Bu bileti satın alanlar diğer katılımcılardan ayrı özel bir noktadan alana giriş hakkı, BlizzCon’dan 1 gün önce “Night at the Faire” etkinliği kapsamında gerçekleşecek çok özel Darkmoon Panayırına giriş hakkı ve Cuma ve Cumartesi günleri alana erken giriş hakkı kazanacaklar. Ayrıca özel park alanı, fuar süresince dinlenip Blizzard çalışanları ile sohbet edebilecekleri özel bir alan ve çok daha fazlası da var.

İkinci bilet seçeneği olan BlizzCon Pass, standart bilet. Alana giriş hakkı yanında Fuar Öncesi Şenliklerine katılım hakkı sağlıyor. Üçüncü ve son seçenek olan BlizzCon Benefit Dinner ise BlizzCon Portal Pass’in tüm ayrıcalıklarının yanında etkinlikten bir gece önce düzenlenecek özel hayır yemeğine katılım imkanı veriyor. Bilet sahipleri yemekte Blizzard geliştiricileri ile birebir sohbet etme şansını elde edecekler. Ayrıca bilet parasının bir kısmı da çocuk sağlığı üzerine önemli çalışmalar yapan CHOC Children’s‘a bağış olarak gidecek.

Bu yıl biletler 4 Mayıs ve 8 Mayıs olmak üzere iki ayrı günde satışa sürülüyor. BlizzCon biletleri ile ilgili detaylı bilgilere www.blizzcon.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Warcrafft’in 25. yılına özel BlizzCon hatıra figürleri

Üç bilet seçeneği de içeriği önümüzdeki günlerde açıklanacak olan BlizzCon oyun içi hediyeleriyle birlikte geliyor. Bunun yanı sıra katılımcılar, biletlerini alırken çok özel iki hatıra figüründen birini satın alma şansına sahip olacaklar. Warcraft‘in 25. yılı anısına imal edilen Ork Savaşçısı ve Piyade Eri heykelciklerinden biri seçilebilecek. Sonrasında ödeme sayfasına geçerek bu eşsiz figürlere sahip olabileceksiniz. Bu yıl heykeller, daha önceki yıllarda sunulan BlizzCon Goodie Bag’in yerini alıyorlar.

Katılımcılara özel konaklama seçenekleri için BlizzCon Otel sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Overwatch’a Workshop Modu Geldi!