“Extreme” Kullanıcılar İçin Yeni Intel X Serisi İşlemciler Tanıtıldı! “Extreme” Kullanıcılar İçin Yeni Intel X Serisi İşlemciler Tanıtıldı!
Computex 2017 devam ederken yeni Intel X serisi işlemcileri de tanıtıldı. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. “Extreme” Kullanıcılar İçin Yeni Intel X Serisi İşlemciler Tanıtıldı!

Computex 2017 devam ederken yeni Intel X serisi işlemcileri de tanıtıldı.

Şimdiye kadarki en güçlü işlemci ailesi olarak tanıtılan Intel X serisi, Basin Falls” kod adına sahip. Yeni LGA 2066 soketini de beraberinde getirecek olan Intel X serisi 18 çekirdeğe kadar yükseltiyor çekirdek sayısını. Tabii başlangıçta 4’ten 10’a kadar sunulabilecek çekirdek sayısı ancak Intel ilerleyen süreçte 18’i vaat ediyor.

Yeni işlemci ailesiyle, Intel’in söylediğine göre tabii, aynı anda Adobe Premiere Pro, Photoshop ve Lightroom gibi yüksek işlem gücü gerektirebilen uygulamalar açıkken bir yandan da çok büyük boyutlara sahip dosyalar üzerinde çalışılabilecek. Tüm bunları yaparken işlemcinin performansı sayesinde en ufak bir donma sorunu dahi yaşanmayacak.

Öte yandan X serisi ile overclock tutkunlarına da göz kırpıyor Intel. Yeni işlemcilerle overclock işleminin daha kısa sürede daha verimli olarak gerçekleştirileceği söyleniyor. Ayrıca çekirdek performansını artırmak amacıyla yeni ve güncellenmiş Turbo Boost Max Technology 3.0 teknolojisi de X serisiyle birlikte geliyor.

Ancak tabii ki Intel’in yeni işlemci ailesi biraz cep yakacak gibi. Açıklanan fiyatlara göre 10 çekirdekli Core i9-7900X 999$ fiyatı ile çıkış yapacak. Daha sonra çıkacak olan 18 çekirdekli Core i9-7980X ise 1,999$’dan satılacak. Bu işlemcilerin yeni LGA 2066 soketini kullanacaklarını da göz önüne alırsak yeni bir anakart da gerektirecekleri için cebimizden çıkacak paranın haddi hesabı olmayacak gibi.

ASUS Intel Optane Bellekler İçin Desteğini Açıkladı