Alcatel 1X ve 1C, CES 2019’da Tanıtıldı Alcatel 1X ve 1C, CES 2019’da Tanıtıldı
TCL Communication en yeni akıllı telefonlarından oluşan Alcatel 1 serisini, CES 2019'un ilk gününde resmi olarak tanıttı. Alcatel 1X ve 1C, CES 2019’da Tanıtıldı

TCL Communication en yeni akıllı telefonlarından oluşan Alcatel 1 serisini, CES 2019’un ilk gününde resmi olarak tanıttı.

Alcatel 1X ve Alcatel 1C modern akıllı telefon özelliklerini sunma ve bunları dünya genelindeki tüketiciler için erişilebilir hale getirme konusunda firmanın mobil marka vizyonunu sürdürüyor. Yeni tasarımlar, özellikler ve yazılım deneyimleri sunan ve Full View Display özelliğine sahip yepyeni Alcatel 1 serisi akıllı telefonlar, giriş seviyesi telefon deneyimini yeniden tanımlamaya yardımcı oluyor.

TCL Communication Global Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Peter Lee şunları söyledi: “Bütçeleri ne olursa olsun, son teknoloji ürünü cihazlara herkesin erişebilmesi gerektiğine her zaman inandık. Müşterilerimize verdiğimiz bu taahhüdü yerine getirdiğimiz için gurur duyuyoruz. Tamamen yeni Alcatel 1X ve 1C, modern bir akıllı telefona sahip olmanın yalnızca cebinizdeki paraya bağlı olmadığını kanıtlıyor.”

Alcatel 1X

Alcatel 1X, 5,5 inç (18: 9) HD + IPS Full View ekranı sayesinde giriş seviyesinde etkileyici bir deneyim sunuyor. Bu deneyim, çizik ve kaymaya karşı dayanıklı ve özel dokulu organik kaplama seçenekleri Pebble Black ve Pebble Blue ile birlikte geliyor. Şirket tarafından geliştirilen ve bu cihazda da ek yüz tanıma güvenliği sunan Face Key teknolojisi ise sadece ekrana bakarak kolayca kilit açmanızı sağlıyor. Face Key, daha güvenilir bir eşleşme sağlamak için her yüz taramasını 100’ün üzerinde veri noktasına bölüyor.

Alcatel 1X modelinde, gerçek zamanlı bokeh özellikli çift arka kamera (13MP + 2MP) ve portre tarzı resimler çekmenize olanak sağlayan yeni çekim modları yer alıyor. Cihaza entegre çekim sonrası düzenleme yazılımıyla birlikte sunulan ikincil derinlik algılayıcı lens de mevcut. Böylece kullanıcılara fotoğrafların odağını yeniden düzenleme ve ve resmin geri kalanını bulanıklaştırabilme imkanları sunuluyor.

Alcatel 1X, 2019 yılının ilk çeyreğinden itibaren Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki belirli pazarlarda satışa sunulacak.

Alcatel 1C

Beş inçlik (18: 9) Full View ekranı ve 70 avro gibi fiyatlarla erişilebilen modern tasarımıyla yeni Alcatel 1C de dikkat çekiyor. Bu yeni model sayesinde artık gelişmekte olan pazarlara yönelik akıllı telefonların hantal tasarım ve küçük ekran anlamına geldiği devirler kapanıyor. Modelin Volcano Black, Enamel Blue ve Blush Pink renk seçenekleri bulunuyor. Telefon kaydırmaz, özel dokulu kaplamasıyla rahat bir tutuş ve sofistike bir estetik sunuyor. Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa pazarlarına sunulacak olan Alcatel 1C, güzelleştirme modu ve hızlı kolaj gibi fotoğraf çekme seçeneklerini de içeriyor.

Alcatel 1C, optimize bir giriş seviyesi akıllı telefon deneyimi sunan Android Oreo (Go Edition) işletim sistemine sahip. Buna daha yüksek hız ve etkili veri kullanımı için hafızada daha küçük alan kaplayan Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go ve Gmail Go gibi önceden yüklenmiş popüler Google uygulamaları ve Chrome, Google Play ve Gboard’a yönelik performans optimizasyonları da dahil. Aynı zamanda Google Assistant özelliği de bulunan Alcatel 1C kullanıcılarına, ister soru sorarak ister konut vererek Google Assistant’ın rahatlığını yaşama olanağı sunuyor.

Cep Telefonlarına Harç Zammı Geldi