Asus, CES 2019’da Yeni 17 İnçlik Bilgisayarını Duyurdu Asus, CES 2019’da Yeni 17 İnçlik Bilgisayarını Duyurdu
ASUS, Republic of Gamers (ROG) serisini, 17 inçlik ROG Zephyrus GX701 ile genişletti. Ayrıntılar haberimizde. Asus, CES 2019’da Yeni 17 İnçlik Bilgisayarını Duyurdu

ASUS, Republic of Gamers (ROG) serisini, 17 inçlik ROG Zephyrus GX701 ile genişletti.

ROG Zephyrus GX701, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019 fuarında oyuncuların beğenisine sunuldu. Dizüstü üst düzey GeForce ekran kartı, son teknoloji Intel işlemcisi ve yepyeni RTX2080 Max-Q tasarımıyla dikkat çekiyor. Bilgisayarın ultra ince çerçeveli 17 inçlik ekranı, G-SYNC teknolojisiyle birlikte oyunculara saniyede 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms gecikme süresi vadediyor. Zephyrus GX701, ekran çerçevelerinin inceliği sayesinde standart bir 17 inç bilgisayardan çok daha az yer kaplıyor. Hatta sınıfının en ince bilgisayarı olarak 15 inçlik bilgisayar çantalarına dahi sığıyor. PANTONE onaylı ProArt TruColor ekran oyunculara yüksek doğrulukta renkler sunuyor. Ayrıca Optimus teknolojisi de tek şarjla daha uzun süreli oyun keyfi yaşatıyor.

Canlı yayınlarda performans kesintisine son

Zephyrus GX701, GeForce RTX 2080 ekran kartı, yeni Turing mimarisi ve CUDA çekirdeklerinin de gücüyle, en zorlu oyunları bile ultra ayarlarda kolayca oynatıyor. Yeni nesil altı çekirdekli Intel işlemciler, 3D modelleme ve animasyon gibi çetin görevlerde yüksek performans sağlıyor. Ürün 24 GB bellek ile 1 TB depolama alanı seçenekleriyle geliyor. Bilgisayar, oyun oynarken bir yandan canlı yayın yapan ve aynı anda birçok farklı uygulama çalıştıran profesyonel oyuncuların beklentilerini karşılamayı amaçlıyor.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarların geleneksel problemlerinden biri olan hantal güç adaptörleri de Zephyrus GX701 ile tarihe karışıyor. Taşıması kolay 65W’lık kompakt güç adaptörü, USB Type C girişi üzerinden bilgisayarı yüksek hızda şarj ediyor. ROG Zephyrus GX701 ayrıca USB Type-C girişiyle aynı anda iki farklı 4K ekrana yüksek akıcılıkta görüntü veriyor. ROG Zephyrus GX701, oyuncuların yüksek kalite video kayıt ihtiyacını ROG GC21 harici kamerayla çözüyor. Full HD çözünürlükte, saniyede 60 kare kaydeden kamera, USB girişi üzerinden bilgisayara kolayca bağlanabiliyor, minik boyutuyla çantada rahatlıkla taşınabiliyor.

Oyunlar “en serin” ayarlarda çalışıyor

Zephyrus GX701, ultra ince dizüstü bilgisayarlardaki ısınma sorununa, yeni çift fanlı akıllı soğutma sistemi ve sıradışı gövde tasarımıyla çözüm getiriyor. Kendi kendini temizleyen yenilikçi fan sistemi, sahip olduğu özel koruma tünelleriyle her zaman temiz kalıyor ve maksimum verimde çalışarak bilgisayarı en iyi şekilde soğutuyor. Akıllı fanlar, ortam ısısına ayak uydurarak oyuncuların rahatsız olduğu fan sesini de minimuma indiriyor. Isıya duyarlı çalışan sistem sayesinde, oyun tutkunları 3 farklı seçeneği kullanarak fanları kontrol edebiliyor.

Bilgisayarın klavyesi, her bir tuşun isteğe göre değiştirebileceği özel LED aydınlatma sistemiyle geliyor. Oyuncular, her bir tuşa istedikleri renk ve parlaklığı atayabiliyor, klavye tuşlarının parlaklığı, oyundaki sese göre artıp azalıyor. Özel Wi-Fi yapılandırmasıyla oyunculara hızlı ve kesintisiz bir internet deneyimi sunmayı amaçlayan bilgisayar, sesi temizleyip netleştiren akıllı hoparlörleriyle oyunlardaki ses deneyimini de yukarı taşıyor.

Minimum enerji tüketimi, maksimum oyun deneyimi

ASUS mühendislerinin, G-SYNC ve Optimus teknolojilerini birlikte kullanarak, güç tüketimi ve yüksek performans arasında kurduğu denge, oyunculara en iyi oyun deneyimini, maksimum pil ömrüyle birlikte sunmayı amaçlıyor. Oyuncular, G-SYNC teknolojisi sayesinde oyunları en yüksek ayarlarda oynarken, Optimus teknolojisini kullanarak bilgisayarın düşük enerji tüketim modunda çalışmasını sağlıyor; böylece hem yüksek performans, hem de uzun pil ömrüne sahip oluyor.

GeForce RTX, Dizüstü Bilgisayarları Yeni Turing Mimarisiyle Güçlendiriyor