Yeni ROG Serisi CES 2019’da Oyun Severlerle Buluştu Yeni ROG Serisi CES 2019’da Oyun Severlerle Buluştu
ASUS, Republic of Gamers (ROG) serisine ait 5 yeni dizüstü bilgisayar modelini CES 2019'da oyuncuların beğenisine sundu. Yeni ROG Serisi CES 2019’da Oyun Severlerle Buluştu

ASUS, Republic of Gamers (ROG) serisine ait 5 yeni dizüstü bilgisayar modelini Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019’da oyuncuların beğenisine sundu.

Yeni oyun canavarları, ROG G703, ROG Zypherus S GX531, ROG Zypherus S GX701, ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II. ASUS, masaüstü bilgisayarlarda büyük başarı elde eden GeForce RTX ekran kartının gücünü dizüstü bilgisayarlara sığdırıyor. Firma, yenilikçi teknoloji ve soğutma çözümleri kullanarak, oyunculara yüksek performanslı, ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar sunuyor. Oyuncular yeni modellerde fanları dilediğince kontrol ederken, yüksek görüntü kalitesine sahip ince çerçeveli ekranlar sayesinde sadece oyuna konsantre oluyor.

ROG G703

ROG G703 gücünü GeForce RTX ekran kartı ve çok çekirdekli son teknoloji Intel işlemcilerden alıyor. Bilgisayar, 17 inçlik büyük ekranı ve göz alıcı yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor. Ekran çerçevelerinde soğutma performansından ödün vermemek adına inceltme yapılmayan model, yüksek kalitede görüntüler sunuyor. Oyuncular, IPS panele sahip ekran ile oyunları 144 Hz yenileme hızı ve 3ms tepkime süresiyle oynayabiliyor. Kullanılan G-SYNC teknolojisi sayesinde oyunlar yüksek görüntü kalitesinde oynanıyor. Kullandığı HyperDriver teknolojisiyle dosya okuma işlemlerinde sınıfının en hızlısı olan bilgisayar, devasa dosyaları saniyeler içinde okuyabiliyor. İkonik tasarım hatları, en yeni teknoloji ve donanım ile birleşerek G703’te bir araya geliyor.

ROG Zephyrus S GX531 ve GX701

ASUS, Zephyrus S GX531 modeliyle oyunculara her yere kolayca taşıyabilecekleri bir oyun bilgisayarı sunuyor. Ultra ince ekran çerçevelerine sahip 15 inçlik dizüstü, kompakt tasarımı sayesinde çantada kolaylıkla taşınabiliyor. Dizüstü, son teknoloji Intel işlemcisiyle yüksek performans sağlıyor. Ayrıca oyunları 144 Hz yenileme hızı ve 3ms tepkime süresiyle oynatıyor.

Önceliği yüksek performans ile daha geniş ekran olan oyuncuların ihtiyaçları ise, maksimum performansın minimum incelikte toplandığı Zephyrus S GX701 modeliyle karşılanıyor. En ince 17 inçlik bilgisayar unvanına da sahip olan yeni model, içindeki GeForce RTX 2080 ekran kartı sayesinde oyunları ultra yüksek ayarlarda oynatıyor, zorlu görevleri başarıyla tamamlıyor.

ROG Strix SCAR II

FPS türü tutkunları için özel olarak tasarlanan ve agresif hatlarıyla dikkat çeken Strix Scar II, oyunculara 15 ve 17 inçlik iki ekran seçeneği sunuyor. Oyunlar, her iki ekranda da 144 Hz yenileme hızı ve 3ms tepkime süresiyle oynanıyor. Modeller, özel kamuflaj desenli gövde tasarımlarına ve FPS türüne uygun olarak aydınlatılmış klavyelere sahipler. Bilgisayarlar, FPS oyuncularına ayrıcalıklı bir oyun deneyimi sunuyor yani. Maksimum oyun performansı için 15 inçlik GL504 ve 17 inçlik GL704, oyunculara oyunları yüksek ayarlarda, donmadan oynama imkanı sunuyor. Ultra yüksek grafik gücü isteyen oyuncular için isteğe bağlı GeForce RTX 2070 ve RTX 2060 ekran kartı seçeneğiyle sunulan bilgisayarlar, sahip oldukları özelliklerle profesyonel oyunculara kusursuz bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

ROG Strix Hero II

Agresif SCAR II’nin aksine daha zarif hatlara sahip olan Strix Hero II, sahip olduğu özel dokusu ve MOBA türünde sık kullanılan tuşların öne çıkarıldığı RGB aydınlatmalı rengarenk klavyesiyle daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Bilgisayar, GeForce RTX 2060 ve RTX 2070 ekran kartı seçenekleriyle birlikte birlikte geliyor. Böylece MOBA ve diğer türlerden oyunlar yüksek ayarlarda oynanıyor. Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II ile dahili olarak gelen Optimus teknolojisi, bilgisayarların sadece gerektiğinde tam güçte çalışmasını sağlayarak güç tüketimini dengeliyor. Bu sayede oyun deneyimi çok daha uzun soluklu hale geliyor.

ASUS ZenBook 14, CES 2019’da Görücüye Çıktı