ASUS, ROG Re:Define 2019 Etkinliğinde Yeni Ürünlerini Tanıttı ASUS, ROG Re:Define 2019 Etkinliğinde Yeni Ürünlerini Tanıttı
Düzenelenen ROG Re:Define 2019 etkinliğinde ROG ailesinin yeni düzüstü oyuncu bilgisayarları tanıtıldı. Ayrıntılar haberimizde. ASUS, ROG Re:Define 2019 Etkinliğinde Yeni Ürünlerini Tanıttı

ASUS Republic of Gamers (ROG) tarafından Esma Sultan’da düzenelenen ROG Re:Define 2019 etkinliğinde Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye’den 100’den fazla basın mensubunun katılımıyla ROG ailesinin yeni düzüstü oyuncu bilgisayarları tanıtıldı.

ROG 2019 ürün ailesi oyuncuların, içerik oluşturucuların ve üst düzey kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılarken sunduğu kullanım kolaylığıyla dikkati çeken yepyeni modelleri ve güncellenmiş sistemleri bir arada sunuyor.

ROG Mothership

ROG, oyuncu deneyimini geliştirmek için dizüstü bilgisayarları ROG Mothership ile yeniden tanımladı. Mothership, standart bir dizüstü bilgisayardan farklı olarak soğutma sistemine arkadaki hava akışına sınırsız erişim sağlamak için uzunlamasına duran bir tasarıma sahip. ROG Mothership, dizüstü bilgisayar tasarımına getirdiği yeni teknolojiyle tüm dikkatleri üzerinde topladı. Klavyesini  maksimum verimlilik ve kolaylık için ayırarak kullanabileceğiniz bu ürün aynı zamanda kablolu ve kablosuz klavye kullanım opsiyonlarını da beraber sunuyor.

ROG Mothership, hem üst düzey oyuncular hem de ciddi içerik üreticileri için ekran farklı seçenekleriyle geliyor. Ultra hızlı FHD paneli, üç haneli FPS deneyimini yaşamak isteyen oyuncuları tatmin edecek. Bu panel, 3 ms yanıt süresiyle 144 Hz’de yenileniyor. 60 Hz 4K UHD alternatifi ise çok çeşitli renk paleti için inanılmaz ayrıntı ve tam Adobe RGB renk gamı kapsamına sahip. Bu panel seçeneği de yaratıcı işlemler için mükemmel denge sunmakta.

Zephyrus S GX502

Yeni GX502 serisi dar alanlarda daha iyi çalışan daha geleneksel bir yerleşim düzeni düşünülerek tasarlanmış. Hem ileri düzey oyuncuları hem de profesyonel içerik oluşturucuları memnun etmek için yapılan bu dizayn sayesinde, Zephyrus çok yönlü bir ürün olarak öne çıkmakta.

18,9 mm inceliğinde ve sadece 2 kg ağırlığında olan makine sunduğu güce rağmen oldukça kolay taşınabilir bir tasarıma sahip. Kompakt kasaya rağmen içinde performansı maksimize eden RAID 0 dizisinde yapılandırılabilen çift M.2 SSD’ler için yer bulunmakta.

Yükseltilmiş ses ve kulaklık çıkışı için gürültüyü ve bozulmayı azaltan, daha geniş dinamik aralıkla yüksek kalitede ses sağlayan bir ESS SABER DAC kullanmakta. RangeBoost ile güçlendirilmiş gigabit sınıfı Wi-Fi, kablosuz rahatlık ve kablolu performans arasında seçim yapmak için bir gigabit Ethernet jakı ile desteklenmekte. Bu hafif ve güçlü bilgisayar, son nesil Intel işlemci ve NVIDIA’nın son teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor.

Zephyrus M GU502

Zephyrus M GU502, 3 ms tepki süresine sahip PANTONE onaylı 144 Hz ve 240 Hz ekran seçeneklerine sahip. USB-C şarj desteği NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte geliyor. Bu sayede bilgisayarın güç kaynağına bağlı değilken daha uzun süre dayanması sağlanıyor. Yapılan testlerde, 76 Wh batarya tek şarjla 8 saatin üzerinde çalışma süresine ulaşmıştır.

GeForce RTX 2060 GPU’ya kadar olan sistem popüler oyunlarda üç basamaklı FPS hızına ulaşmak için yeterli grafik gücünü sağlamakta. Çipin serin kalması için AAS gerekmiyor. Termik modülün güçlü fanları ve dört soğutucusu onsuz bile GPU’yu Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W’ta 1435 MHz’e kadar hızlandırabiliyor.

Strix Serisi

En yeni Strix serisi dizüstü bilgisayarlar temel oyun özelliklerine sahip uygun fiyatlı Strix G versiyonlarının  yanı sıra e-spor için optimize edilmiş SCAR III ve Hero III versiyonlarına da sahip.

Aura Sync aydınlatmasının sağladığı kişiselleştirilmiş stili, gövdesini saran bir ışıkla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Kasanın keskin hatları, çıkarmak için özel aletler gerektirmeyen standart Philips vidaları sayesinde öne çıkarken, tüm parçalar ulaşılabilir duruma geliyor. Kasanın altındaki daha küçük kancalarla birlikte, alt paneli ayırmayı ve içine erişilmesini kolaylaşıyor. Kasanın içinde 32 GB RAM desteğine sahip çift SO-DIMM yuvaları ve farklı depolama özellikleri için M.2 ve 2,5 inç sürücü yuvaları mevcut.

Strix SCAR III ve Hero III

Strix SCAR III’ün iç yüzeyindeki Gunmetal motif  oyuncu ruhunu yansıtıyor. Hero III Midnight Black de tasarımıyla öne çıkmakta.  Her iki tasarımda metal kapaklar üzerindeki kontrastın daha iyi hissedilmesini sağlamak üzere tasarlanmış.

Bu özel tasarım, dizüstü bilgisayara daha fazla kişiselleştirme sunan yeni ROG Keystone’a ilham vermiş durumda. Bu NFC özellikli cihaz, fiziksel bir anahtar gibi davranıyor. Yerleştirme, sistem aydınlatmasını ve Armory Crate profillerini temel alarak diğer ayarları değiştirebiliyor. Önemli dosyaları gizleyen ve şifreleyen gizli Shadow Drive’a da erişim sağlayabilir.

SCAR III’te bulunan yüksek yenileme hızlı ekran, oyunlarda rekabet üstünlüğü sağlıyor. 144 Hz alternatifi hala inanılmaz derecede hızlı; 3 ms griden griye tepki süresi 240 Hz paneliyle eşleşmekte. Böylece minimum bulanıklaşma veya gölgelenme ile özellikle hareketli bir görüntü oluşturmakta.

ROG Boost, GPU’yu 115W’da 1440 MHz’e çıkarıyor. Bu da ekrandan yüksek verim almak için gereken yüksek kare hızlarını sunmaya yardımcı oluyor. İşlemci seçenekleri, sekiz çekirdekli tasarımı, aynı makinede oyun oynamaya ve akış yapmaya yardımcı olabilecek çoklu görev geliştirme yeteneği ekleyen Core i9-9880H’ye yükselmekte ve video düzenleme ve 3D oluşturma gibi daha ciddi çalışmalar da sağlanmakta.

Strix G

Strix G, ROG deneyimine herkesin ulaşabilmesi için tasarlanmış. GeForce GTX 16 serisi, Strix G’nin profiline uyacak doğru fiyat-performans oranına sahip ve oyun yayınları yapanlar için yumuşak, yüksek kaliteli çekim sağlayan yükseltilmiş bir video kodlayıcı ile tamamlanmış. Strix G, altı çekirdekli ve 12 parçacıklı Intel Core i7-9750H CPU ve bir GeForce GTX 2070 GPU ve 144 Hz ekran ile yapılandırılabilmekte.

Klavye için dört bölgeye kadar Aura Sync aydınlatma ile birlikte gelmekte ve aynı mükemmel Strix soğutması ve Gigabit Wi-Fi için RangeBoost, 4K monitörler ve TV’ler için HDMI 2.0b çıkışı ve G-SYNC, GeForce RTX grafiklere sahip modellerde USB-C üzerinden DisplayPort içermekte.

Seçili Acer Notebook’lar NVIDIA GeForce GTX 16 Serisiyle Geliyor!