Acer Chromebook C720, En Güçlüsü Olmaya Geliyor! Acer Chromebook C720, En Güçlüsü Olmaya Geliyor!
Daha önce de pek çok kez dile getirdiğimiz gibi bizim ülkede Chromebook bulmak, kullanan adam görmek vesaire çok zor. Ancak seri, özellikle I/O’da gelen... Acer Chromebook C720, En Güçlüsü Olmaya Geliyor!

Daha önce de pek çok kez dile getirdiğimiz gibi bizim ülkede Chromebook bulmak, kullanan adam görmek vesaire çok zor.

Ancak seri, özellikle I/O’da gelen yeniliklerle adım adım gelişmeye devam ediyor. Şu anda piyasada bulabileceğimiz Chromebook’lar, teknik açıdan en fazla “kendi yağında kavrulur” diyebileceğimiz bir çizgide duruyorlar. Chrome OS’in bu açıdan son derece mütevazi olması, bunun en büyük sebebi elbette.

Yeni duyurulan Acer Chromebook C720 ise, Chromebook’ların donanım seviyesini bambaşka bir boyuta taşıyor. Şimdiye kadar ARM tabanlı ya da Intel Atom/Celeron işlemcilerden öteye gidemeyen Chromebook’lar, C720’nin çift çekirdekli 1.7GHz’lik Core i3-4005U işlemcisiyle birlikte Haswell’le tanışıyor (İşlemciye entegre GPU da Intel HD 4400).

1366 x 768 piksel 11.6”lik ekrana sahip C720, 2GB (C720-3871, 349$) ya da 4GB’lık (C720-3404, 379$) seçenekler sunuyor. 32GB’lık dahili hafızası ilk bakışta az gelse de, bunun bir Chromebook olduğunu unutmamak gerek. Çok fazla depolamaya ihtiyacınız olmayacak; olsa da dosyalarınızı daha çok Google Drive’da tutacaksınız zaten.

Bu ay piyasaya çıkacak olan ürün, ülkemizde satılmayacak. Almak isteyenlere duyurulur.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.