Yeni Razer Blade Pro Oyuncu Notebook’u Duyuruldu Yeni Razer Blade Pro Oyuncu Notebook’u Duyuruldu
Razer, yeni 17-inç Razer Blade Pro'yu duyurdu. Taşınabilirlikten vazgeçemeyen oyun tutkunlarıyla usta kullanıcılar için üretildi. Yeni Razer Blade Pro Oyuncu Notebook’u Duyuruldu

Razer, yeni 17-inç Razer Blade Pro‘yu duyurdu. Her yönüyle tamamen yeniden tasarlanan sistem, özellikle masaüstü performansına sahip olmak isteyen ama bir yandan da taşınabilirlikten vazgeçmek istemeyen bilgisayar ve oyun tutkunlarıyla usta kullanıcılar için üretildi.

1 inç kalınlığın altındaki notebook’larda daha önce mümkün olmayan bir güce sahip olan Razer’ın yeni sistemi neredeyse her işi her yerde yapabilecek kapasiteye sahip. Yeni Razer Blade Pro en yeni Intel Core i7 quad-core işlemci ve gelecek nesil NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU ile donatıldı. Razer Blade Pro’nun öne çıkan diğer özellikleri arasında, gelişmiş bağlantı opsiyonları için Thunderbolt 3, 32 GB DDR4 çift kanal bellek, Raid 0 deposunda 2 TB’ye kadar PCI M.2 SSD ve dahili SD kart okuyucu var.
Tüm diğer benzer donanımlı masaüstü alternatifleri iki inçten (5.08 cm) fazla kalınlığa ve 4.54 kg’den fazla ağırlığa sahipken, yeni Blade Pro ikonik formunu koruyor. Yekpare CNC alüminyum şasesi halen sadece 0.88 inç inceliğinde ve ağırlığı ise 3.6 kg’den daha az. İçeriğindeki AC adaptörü ayrıca benzeri şekilde donatılmış sistemleri gölgede bırakıyor ve Blade Pro’nun kolaylıkla taşınabilme özelliğine olumlu etki yapıyor.

Yeni Razer Blade Pro’nun daha da dikkat çekici bir özelliği ise sistemin termal yönetim sistemi. Blade Pro’nun tamamen yeni olan termal yönetim sistemi bir dizüstünde bulunan dünyanın en ince üretilmiş buhar hazneli soğutma çözümünü taşıyor. Buhar haznesi ısı rezistansını ve popüler noktaları, ısıyı hızlıca, eşit oranda ve verimli şekilde dağıtarak düşürüyor. Özel bir fan tasarımı ve dinamik ısı eşanjörü, ısı dağıtımını maksimize etmek için buhar hazne ile bağlandı.

fragtist-razer-vr-ready-devices

NVIDIA G-SYNC teknolojisine sahip 17.3-inch 4K IGZO monitörve ayrıca görsellikte %100 Adobe RGB renk doğruluğu sunuyor. Ek olarak, Razer Blade Pro, Razer’ın Ultra-Low-Profile Mechanical tuşlarını taşıyan bir dizüstü bilgisayar. Basışlar, tam boy mekanik klavyelerdeki hissi vermek üzere, 65 gram güçle donatıldı. Hem klavye hem trackpad (touchpad) ayrıca Powered by Razer Chroma teknolojisine sahip.

Blade Pro’nun özellikleri HTC Vive, Oculus Rift ve OSVR HDK 2 için gerekli olan minimum donanım gereksinimlerinin çok ötesine geçiyor ve böylece bu yeni dizüstü, hem oyun/bilgisayar tutkunları hem de geliştiriciler için en taşınabilir VR özellikli cihazlardan biri haline geliyor.  Ürünlerin bu Kasım’dan itibaren RazerZone.com ve seçili mağazalar üzerinden satışa çıkması planlanıyor.

Fiyat:
4,199 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Ürün özellikleri:

⦁ NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB GDDR5X VRAM)
⦁ Intel Core i7-6700HQ Quad-Core Processor (2.6 GHz / 3.5 GHz)
⦁ 17.3-inç IGZO UHD G-SYNC, 16:9 oran, 3840 x 2160, LED blacklight’lı, kapasitif multi-touch’lı
⦁ Windows 10 64-bit
⦁ 512 GB SSD RAID 0 (2x 256 GB PCIe M.2) / 1 TB SSD RAID 0 (2x 512 GB PCIe M.2) / 2 TB SSD RAID 0 (2x 1 TB PCIe M.2) seçenekler
⦁ 32 GB Dual-Channel Sistem Belleği (DDR4, 2133 MHz)
⦁ Anti-ghosting özellikli arkadan ayrı ayrı aydınlatılabilir ultra-low-profile mekanik klavye
⦁ Killer DoubleShot Pro:
⦁ Killer Wireless-AC 1535 (IEEE 802.11a/b/g/n/ac + Bluetooth 4.1)
⦁ Killer E2400 (Gigabit Ethernet 10/100/1000)
⦁ Thunderbolt 3 (USB-C)
⦁ USB 3.0 port x3 (SuperSpeed)
⦁ HDMI 2.0 video ve ses çıkışı
⦁ SDXC kart okuyucu
⦁ Entegre stereo hoparlörler
⦁ Dolby Digital Plus Home Theater Edition
⦁ 7.1 Codec desteği (HDMI üzerinden)
⦁ 3.5 mm kulaklık/mikrofon kombo port
⦁ Entegre webcam (2.0 MP)
⦁ Array mikrofon
⦁ Razer Synapse – programlanabilir klavye, trackpad, arkadan aydınlatma ve fan kontrolüyle kullanılabilir
⦁ Trusted Platform Module (TPM 2.0) güvenlik çipi eklenmiş
⦁ Kensington güvenlik slotu
⦁ Kompakt 250 W güç adaptörü
⦁ Entegre 99 Wh şarj edilebilir lityum-iyon polimer
⦁ Yaklaşık ölçüler: 0.88 in. / 22.5 mm (Yükseklik) x 16.7 in. / 424 mm (Genişlik) x 11 in. / 281 mm (Derinlik)
⦁ Yaklaşık ağırlık: 7.80 lbs. / 3.54 kg

Teknoloji Dünyasında Ses Getiren Satın Alma – Razer THX’i Satın AldıCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.