2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları
2016 yılına veda ederken 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları'na daha yakından baktık. Sizin en çok beklediğiniz oyun hangisi? 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları

Detroit: Become Human

Quantic Dream’den kötü bir oyun çıkmaz. Heavy Rain gibi bir efsaneyi de kimse unutamaz. Hikaye anlatımı konusunda oldukça iddialı olan Detroit: Become Human, PS4 platformunda 2017 yılında piyasaya çıkacak. Tam çıkış tarihi henüz açıklanmış değil. Aksiyon ve maceranın bir arada sunulacağı oyunda, TPS bakış açısına sahip olacağız. Oyunda birden fazla kontrol edilebilir karakter olacak ve eğer birileri ölürse, hikaye onsuz devam edecek. Bu da oyundaki seçimlerimiz ve konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor demek. 

Resident Evil 7

Resident Evil 4’ten sonra neler oldu hatırlayan var mı? Açıkçası Resident Evil serisinde dördüncü oyundan sonra pek de eğlenceli şeyler olmadı. Her ne kadar görünüşte 5 ve 6 fena oyunlar olarak görünmese de beklentimizin çoğu 7 üzerine odaklandı. Resident Evil 7, gerçek bir hayatta kalma oyunu olarak lanse edildi. Düşük sayıda mermi, karanlık atmosfer, peşimizi bırakmayan yaratıkların dışında, birçok korku dolu sürpriz bizleri bekliyor. Ethan isimli karakteri yönlendirdiğimiz oyun, FPS bakış açısına sahip. Oyunun çıkışı ise PC, PS4 ve Xbox One platformlarında 24 Ocak tarihinde gerçekleşecek. 

For Honor

Ubisoft, korkulası bir firma. Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor ve kimi zaman duvara çarpmaktan geri kalmıyor. Umudumuz, For Honor’ın mükemmel olması. Online hack&slash oyunu olan For Honor, PC, PS4 ve Xbox One platformlarında 14 Şubat tarihinde çıkacak. Şövalye, Samurai, Vikinglerden (Knight, Samurai, Vikings) birini kontrol ettiğimiz oyunda, belli görevleri, doğru zamanda ve doğru yerde gerçekleştirmemiz gerekecek. 

Halo Wars 2

Halo, Xbox platformunun favori serilerinden biri. 2017 yılında ise bu seri Halo Wars 2 ismiyle karşımıza çıkacak. 21 Şubat tarihinde PC ve Xbox One platformlarında çıkış yapacak olan oyunumuz, gerçek zamanlı strateji türünde. Oyun, Total War’un geliştiricisi Creative Assembly’ın ellerinde. 2559 yılına, Halo 5: Guardians’ın hemen ardından, Halo Wars’tan 28 yıl sonrasına gidiyoruz. 

Horizon Zero Dawn

Kuzey Amerika’da 28 Şubat tarihinde çıkacak olan oyunumuz, sadece PS4 platformlarında görülecek. Oyunun multiplayer modu yok ve hikaye odaklı ilerleyecek. TPS bakış açısına sahip olan Horizon Zero Dawn, aksiyon ve rol yapma öğeleriyle öne çıkıyor. Aloy isimli karaktere yön verdiğimiz oyunda, robotlar tarafından kontrol edilen bir Dünya’da uyanıyoruz. Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.