2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları
2016 yılına veda ederken 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları'na daha yakından baktık. Sizin en çok beklediğiniz oyun hangisi? 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Büyük gün 7 Mart 2017. PC, PS4, Xbox One platformlarında çıkış yapacak olan taktiksel shooter oyunu Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, multiplayer moda da sahip. Oyun, Bolivya’da geçiyor ve olayımız ise uyuşturucu konusuna müdahale etmek. Bir Ghost üyesini kontrol ediyoruz ve en iyi silahlarımızla, görevimizi yerine getiriyoruz.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect serisinde geride bıraktığı tek önemli şey Commander Shepard değil. Galaksinin güzelliği, çocuğumuz gibi sevdiğimiz karakterimiz ve etkileyici müzikleri de geride bıraktık. Uzun süredir sessizliğini koruyan seri Mass Effect: Andromeda ile geri dönüyor. 2017’nin ilk yarısında çıkması beklenen oyun, PC, PS4 ve Xbox One platformlarında görülecek. Oyun, Frostbite 3 teknolojisiyle geliştiriliyor. Hikayemiz ise Sara veya Scott Ryder’ın etrafında gelişiyor. 

Injustice 2

Mortal Kombat’ı geliştiren ekip NetherRealm, Injustice 2’ye hayat veriyor. Oyunun, 2017’nin Mart ayında çıkışı bekleniyor. Superman, Batman, Flash, Doomsday gibi tanınan DC karakterlerini bir araya getiren oyunumuz, dövüş türünde piyasaya çıkacak.

Persona 5

Persona serisini takip edenler bilirler, uzun süredir Persone 5’i bekliyoruz ve yayınlanan her fragman, merakımızı daha da arttırıyor. Ertelenme haberleri yeterince moralimizi bozmaya yetti ancak sonunda beklediğimiz gün geliyor: 4 Nisan 2017. Persona, en ilginç serilerden biridir. Persona 5’te hikayenin yanında, oynanış dinamiklerinde de birtakım değişiklikler yapılıyor. Persona 5’te Persona evreninin biraz daha modernleşmiş zamanındayız. Oyun, rol yapma öğelerini öne çıkartıyor ve buna bağlı olarak diğer karakterlerle olan etkileşimimiz büyük önem taşıyor. 

Yooka-Laylee

Banjo-Kazooie ve Donkey Kong Country’nin altındaki isim Playtonic Games, Yooka-Laylee ile tekrar karşımızda. Kickstarter’dan sapasağlam çıkan oyunumuz, PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve Wii U’da, 11 Nisan 2017’de piyasaya çıkacak. Yooka-Laylee’nin türü ise platform macera ve tahmin edersiniz ki herkese hitap edebilecek bir yapıya sahip değil. 

Tekken 7

Çıktı, çıkacak, PC’ye çıkmayacak vs. derken Tekken 7, oyun dünyanın en büyük dramalarından biri haline geldi. Teknik olarak 2015’te Japonya’da piyasaya çıkan oyun, Batı ülkelerinden biraz uzaklaştı. Neyse ki 2017 yılında dövüş oyunumuza merhaba diyebileceğiz. Wii U dışındaki yeni nesil bütün platformlarda çıkış yapacak olan Tekken 7, en geç 2017’nin ikinci yarısı bekleniyor. Umuyoruz Bandai Namco, umutları boşa çıkartmaz. Yoksa bu kadar bekletmeye çok laf yer…Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.