2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları
2016 yılına veda ederken 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları'na daha yakından baktık. Sizin en çok beklediğiniz oyun hangisi? 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları

Full Throttle

1995’in efsanesi olan oyunu 2017’de beklemek biraz tuhaf gelebilir ancak önemli bir açıklaması var. Full Throttle, mükemmel macera oyunlarından biridir ve özellikle bu türü seven hemen hemen herkes, bu oyunu mutlaka oynamıştır. Karakter tasarımlarından tutun, müzikleri ve ilginç espri anlayışıyla Full Throttle, remastered adı altında tekrar piyasaya çıkıyor. Henüz tam tarihi belli değil ancak 2017’de çıkışı kesinleşti. 

Spider-Man

Örümcek Adam severlere güzel haber, PS4 platformuna yeni bir Spider-Man oyunu geliyor. 2017’de çıkışı planlanan Spider-Man için oyun dünyasının heyecanlı olmasının nedeni ise Ratchet & Clank’ten tanıdığımız Insomniac Games’in imzası altında bir şeylerin gelişiyor olması. Kötü haber ise oyunun sadece PS4’te çıkacak olması.

South Park: The Fractured But Whole

2014’teki Obsidian Entertainment’ın South Park: The Stick of Truth başarısının ardından beklentiler bir hayli yükseldi. Özellikle South Park severlerin anlayabileceği ince esprilerle süslenmiş olan yapımın yanına South Park: The Fractured But Whole isimli oyun ekleniyor. Oyun, 2017’nin ilk yarısında PC, PS4 ve Xbox One platformlarında çıkacak. İlk oyunu hatırlamayanlar için D&D parodisiyle öne çıkan Stick of Truth, Fighter, Mage, Thief ve Jew (Savaşçı, Büyü, Hırsız ve Yahudi) sınıflarından birini seçtiriyordu. The Fractured But Whole ise süper kahraman temasıyla 12 farklı sınıfı öne çıkartıyor: Brutalist, Blaster, Speedster, Elementalist, Gadgeteer, Mystic, Cyborg, Psychic, Assassin, Commander, Netherborn ve Karate Kid. 

Dead Island 2

Zombilerden bıktıysanız, bu oyunu pas geçebilirsiniz. Durum tam tersiyse, Dead Island 2’yi muhtemelen bir süredir bekliyorsunuz demektir. Henüz çıkışı belli olmasa bile umutlar 2017 yılını gösteriyor. Açık dünya elementlerinin yanında aksiyon, rol yapma ve hayatta kalma türünde piyasaya çıkacak olan oyun, PC, PS4, Xbox One platformlarında görülecek. Bu sefer hikayemiz bizi Los Angeles, San Francisco ve Kaliforniya’ya götürüyor. Oyunun dövüş mekaniklerinde ise belli değişikler var. Bunlardan ilgi rage ve craft sistemi.

Days Gone

Hayatta kalma, macera ve aksiyon seviyorsanız, Days Gone’dan haberiniz vardır. 2017’de çıkması beklenen oyunlar arasında yer alan SIE Bend Studio’nun oyunu, Unreal Engine 4 teknolojisiyle geliştiriliyor. Oyun, sadece PS4’te çıkış yapacak. The Last of Us ve Dead Rising 4 gibi umutsuz vakalarda hayatta kalma konusunu ana fikir alan Days Gone, kana susamış zombilerden kaçmamızı isteyecek. 

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games, yine yaptı yapacağını. Tüm oyun dünyası Red Dead Redemption 2’nin heyecanına kendisini kaptırdı bile. En geç 2017’nin dördüncü yarısı beklenen aksiyon ve macera oyunumuz, PS4, Xbox One platformlarında çıkacak. Oyunun asıl olayı ise açık dünya Batı konseptini öne çıkartması. 

Super Mario Switch

Bekleyeni ne kadardır bilinmez ancak Nintendo Switch gibi öne çıkan konsolun yanına, Mario olmazsa olmaz. Super Mario Switch hakkındaki detaylar 2017 Ocak ayından önce ortaya çıkmayacak gibi duruyor. Çok büyük bir sır olmamakla birlikte Mario odaklı olacak olan oyundan co-op beklentilerimiz var. Bekleyip, göreceğiz.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.