1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Zula Süper Ligi’nde Kıyasıya Rekabette 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Zula Süper Ligi’nde Kıyasıya Rekabette
800.000 TL ödüllü Zula Süper Ligi'nin birinci sezon online süreci tamamlandı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Zula Süper Ligi’nde Kıyasıya Rekabette

800.000 TL ödüllü Zula Süper Ligi’nin birinci sezon online süreci tamamlandı.

1907 Fenerbahçe ve Galatasaray E-spor gibi önemli e-spor takımlarının da dahil olduğu Zula Süper Lig’de 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray E-spor takımları kıyasıya rekabet etti. Uzun haftalar boyunca liderlik bayrağını başarıyla taşıyan 1907 Fenerbahçe son haftada bayrağı Galatasaray E-spor’a devretti. Zula Süper Lig’de bu sezon sonrasında ilk dörtte yer bulan takımlar, offline finallere katılma hakkı kazandı.

Toplamda 56 maçın yapıldığı Zula Süper Lig’de son haftada, birinci Galatasaray E-spor, ikinci 1907 Fenerbahçe, üçüncü Oyun Hizmetleri, dördüncü Outlaw E-sports oldu. Zula Süper Lig’in dört başarılı takımı 23 Eylül Pazar günü, Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşecek offline finallerde şampiyonluk için yarışacaklar. 22 Eylül Cumartesi günü seyirciye kapalı olarak gerçekleşecek maçlarda finalistler belirlenecek. Galatasaray E-spor ile Outlaw E-sports, 1907 Fenerbahçe ile Oyun Hizmetlerinin yapacağı karşılaşmanın ardından finalistler Pazar günü seyirci karşısın çıkacak.

4 Ağustos’ta başlayan ligin Galatasaray E-spor – 1907 Fenerbahçe derbisini 200 binin üzerinde kişi izledi. Toplamda ligin izlenme sayısı 2.5 milyonu geçti. Online turnuva sürecine bakıldığında yüzyıllık rekabetin 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray E-spor kulüplerinde de devam edeceği görülüyor.

Team OG, E-spor Dünyasındaki En Yüksek Para Ödülünü Kazandı